کد خبر: 368781 A

آنتن‌دهی ضعیف اپراتورهای تلفن همراه در شهر آفتاب؛

ایلنا: مشکل آنتن‌دهی سالن‌های نمایشگاه کتاب باعث شده بازدیدکنندگان شهر آفتاب بی‌اینترنت بمانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در چهار روزی که از برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران می‌گذرد؛ جز یک اپراتور تلفن همراه؛ دیگر اپراتورها اقبالی برای جلب رضایت مشترکان خود ندارند و بازدیدکنندگان با نوسان و بیشتر اوقات با قطعی تماس‌ها و اینترنت خط موبایلی خود دست به گریبان هستند.

البته محبوب‌ترین اپراتور نسل جوان یعنی ایرانسل بار کمرنگ بودن دیگر اپراتورها را تا حدودی به دوش می‌کشد اما گزارش‌های مردمی از فضای نمایشگاه، از قطعی و نوسانات فراوان اینترنت همراه مخصوصا روی اپراتور همراه اول به‌عنوان اولین اپراتور همراه کشور حکایت  دارد.

از آنجا که اینترنت امروزه یکی از ملزومات شهروند بودن به‌شمار می‌آید، بازدیدکنندگان پرسان پرسان از یکدیگر و از مسئولان و غرفه‌داران در نمایشگاه؛ سراغ اینترنت وای فای را می‌گیرند. در این بین خبرنگارانی که اینترنت و تلفن ابزار کارشان محسوب می‌شود؛ بیشترین دردسرهای ناشی از قطعی اینترنت گوشی و تماس‌هایشان متحمل می‌شوند.

حسین صفری (مدیر کمیته اجرایی و رفاهی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اذعان به برخی مشکلات حوزه‌ی اپرتورهای تلفن همراه گفت: بخشی از این مشکلات به دلیل پیک زیاد جمعیتی در سه چهار روز اول نمایشگاه است که باعث شد  گزارش‌های متعددی درباره نارضایتی از وضعیت اپراتورها دریافت کنیم. البته این مشکلات در جلسه‌ای مفصل با حضور مدیران عامل سه اپراتور همراه کشور (همراه اول، ایرانسل و رایتل) بررسی شده و امروز اکیپی از متخصصان فتی هرکدام از اپراتورها با حضور در شهر آفتاب برای حل آنها اقدامات لازم را انجام دادند.

به گفته‌ مدیر کمیته اجرایی و رفاهی؛ این اکیپ‌ها با تقویت آنتن‌های موجود و کمک گرفتن از bts‌های اطراف شهر آفتاب، میزان پذیرش خط‌ها، مدت تماس‌ها و برقراری اینترنت را بهبود می‌بخشند.

باید دید باوجود نارضایتی مشترکان تلفن همراه از شرایط اینترنت و آنتن‌دهی، آیا اپراتورها از این فرصت بزرگ برای جلب رضایت مشترکان خود بهره می‌گیرند یا بازار را به رقیب واگذار می‌کنند؟

هنوز یک هفته تا پایان بزرگترین رویداد فرهنگی سال در بزرگترین مجموعه نمایشگاهی کشور باقی مانده است. باید دید اقداماتی که مدیر کمیته رفاهی و اجرایی از آن خبر داده‌اند؛ می‌تواند مانعِ لبریز شدن کاسه صبر قشر فرهنگی و کتاب‌دوست که علاوه بر مشکلات مکان جدید نمایشگاه؛ مشکل ارتباطی و در دسترس نبودن خط تلفن همراه خود را نیز تحمل می‌کنند؛ خواهد شد یا خیر.

نمایشگاه کتاب تهران حسین صفری شهر آفتاب اپراتورهای تلفن همراه وای فای در نمایشگاه کتاب "وای فای دارید؟" سوال رایج نمایشگاه کتاب امسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر