کد خبر: 369098 A

مترجم آمریکایی آثار مرادی کرمانی:

ایلنا: کارولین کراسکری، شرق‌شناس و محقق دانشگاه یو سی ال‌ای امریکا و مترجم چندین اثر ایرانی به زبان انگلیسی از علاقهٔ نوجوان‌های آمریکایی به آثار مرادی کرمانی خبر داد و گفت: آثار این نویسنده برای نوجوان‌های آمریکایی مناسب است.

به گزارش ایلنا، کارولین کراسکری (ایران‌شناس و مترجم آمریکایی‌تبار آثار معاصر ایران) با اشاره به آثار و ترجمه کتاب‌های آقای هوشنگ مرادی کرمانی بیان داشت: ترجمه کتاب «خمره» از هوشنگ مرادی کرمانی کاندیدای بخش جایزه شد. این اثر نویسنده ایرانی در انجمن ترویج آثار ادبیات خاورمیانه معرفی شده است. اگر این کتاب در این رقابت برنده شود باعث خواهد شد تا این کتاب به مدارس آمریکا راه پیدا کند. به نظر من این جایزه برای کتاب‌های مرادی کرمانی و از هر جایزه‌ای بهتر و شکیل‌تر است.

وی با تاکید به خواندن کتاب‌های مرادی برای کودکان و نوجوان گفت: به نظر من کتاب‌های هوشنگ مرادی کرمانی برای کودکان و نوجوانان امریکا بسیار مناسب است.

با اشاره به اینکه در سایت آمازون هشت کتاب از ترجمه‌های او برای خریداران موجود است، گفت: آثاری که من از فارسی به انگلیسی ترجمه کرده‌ام در این سایت وجود دارد و امیدوارم علاقمندان به ایران از این کتاب استقبال کنند.

وی با اشاره به استقبال مردم ایران از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: خوشبختانه مردم ایران از نمایشگاه کتاب تهران استقبال خوبی کرده‌اند. برای من جالب است که در این مدت کوتاه چنین بنایی برای مردم ساخته و تکمیل شده تا به شهر آفتاب بیایند و کتاب‌هایشان را تهیه کنند. بخش‌های مختلف نمایشگاه کتاب خیلی جذاب بوده است و من در اینجا بیشتر با ناشران و مترجمان و نویسندگان در حیطه کاری خودم دیدار انجام خواهم داد.

وی با اشاره به فروش کتاب‌های ترجمه شده در آمریکا افزود: در آمریکا کتاب‌های فارسی که من به انگلیسی برگردانده‌ام خیلی خوب مورد استقبال قرار گرفت و به فروش رسید. اول هر کاری سخت است و تا مردم آن را بشناسند طول می‌‌کشد اما خدا را شکر کم کم این امر به مردم شناسانده می‌‌شود.

این مترجم امریکایی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان آمریکایی باید از سن کم با فرهنگ و هنر خاورمیانه آشنا شوند و از طریق ادبیات اطلاعات درست و انسانی به کودکان و نوجوانان آمریکایی درباره کشور ایران کتاب‌های ایران و مردم ایران داده شود.

کراسکری با اشاره به انواع مختلف کتاب برای علاقمندان به ادبیات فارسی بیان داشت: الان کتاب با جلد نرم و سخت ارایه شده است که در آینده بخش کتاب‌های صوتی نیز اضافه خواهد شد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نمایشگاه کتاب تهران شهر آفتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر