کد خبر: 373104 A

از جشنواره تئاتر دانشگاهی چه خبر؟

ایلنا: فرهاد مهندس‌پور، اصغر دشتی و هانس شانو آثار «بخش صحنه‌ای» نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی را به شیوه‌ای متفاوت داوری می‌کنند.

به گزارش ایلنا، هیئت داوران جشنواره نوزدهم متشکل از فرهاد مهندس‌پور، علی‌اصغر دشتی و هانس شانو طی سه جلسه عمومی به بحث و گفتگو درباره نمایش‌های «بخش صحنه‌ای» می‌پردازند.

در این جلسه‌ها که برای نخستین بار و به ابتکار دبیرخانه نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی برپا می‌شود؛ فارس باقری به عنوان مدیر جلسه حضور خواهد داشت.

همچنین در هر جلسه یک دانشجو، از برگزیدگان و شرکت‌کنندگان دوره‌های گذشته جشنواره تئاتر دانشگاهی (بدون حق رأی) داوران را در گفتگو همراهی می‌کند.

برگزاری جلسه‌های داوری به این شیوه در راستای ایده اولیه جشنواره نوزدهم مبنی بر تقلیل جوایز و ارجحیت دادن به گفتگو پیرامون تولید اثر و نه پرداخت صرف به امر قضاوت برنامه‌ریزی شده است و حضور در این نشست‌ها برای عموم آزاد است.

بررسی در برنامه «نقد تئاتر»

برنامه این هفته «نقد تئاتر» در روز شنبه یکم خرداد ماه به بررسی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی اختصاص دارد.

سی و ششمین برنامه «نقد تئاتر» در ساعت ۲۱ روز شنبه یکم خرداد ماه به بررسی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی اختصاص دارد.

در این برنامه بهنام نوایی دبیر جشنواره، ناصر حبیبیان از دبیران قبلی جشنواره، علی‌اصغر دشتی کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه، فارس باقری مدرس دانشگاه و مشاور جشنواره حضور دارند و فضل‌الله ایرجی مدیرکل فرهنگی وزارت علوم از طریق تماس تلفنی میهمان برنامه خواهد بود.

همچنین در این برنامه گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف جشنواره و مصاحبه‌هایی با مدیران این بخش‌ها پخش خواهد شد.

«نقد تئاتر» از مجموعه برنامه‌های «نقد چهار» است که ساعت ۲۱ روزهای شنبه هر هفته به طور زنده و تکرار آن در ساعت ۱۵ روز یکشنبه از شبکه چهار پخش می‌شود.

معرفی داوران نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی برنامه نقد تئاتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر