کد خبر: 373939 A

ایلنا: آلبوم موسیقی «زیباترین رویا» به آهنگسازی و تنظیم رضا برون (بزرگمهر) و صدای عارف رفعت به تهیه‌کنندگی مهدی بزرگی‌زاده طی هفته‌ای که گذشت در شهر برلین رونمایی و در اروپا نیز منتشر شد.

به گزارش ایلنا؛ آلبوم موسیقی «زیباترین رویا» در برلین رونمایی شد.

در این برنامه ابتدا سخنرانی به زبان آلمانی در پیرامون موسیقی و فرهنگ ایرانی انجام شد و مجید سعیدی (نوازنده و مدرس سنتور در برلین) به بررسی موسیقی ایرانی و تحلیل آلبوم «زیباترین رویا» پرداخت. سپس از بزرگمهر به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده، عارف رفعت به عنوان خواننده و مهدی بزرگی زاده به عنوان تهیه‌کننده اثر دعوت شد که در پیرامون این آلبوم توضیحاتی را به آگاهی شنوندگان برسانند.

در پایان این مراسم هم قطعاتی در فرم بداهه‌نوازی با سنتور بزرگمهر و صدای عارف رفعت نواخته شد که با استقبال گرمی از سوی مخاطبان ایرانی و آلمانی روبه‌رو شد.

این اثر با یازده قطعه در آواز اصفهان و دستگاه‌های نوا و سه‌گاه با اشعاری از سایه، حافظ، سعدی، خیام، رهی معیری و عارف رفعت تولید و از طریق بییپ تونز منتشر شده است. مراحل ضبط این آلبوم در شهرهای برلین، تهران و اصفهان انجام شده و در استودیو «چکاوک» زندرود نیز میکس و مسترینگ شده است.

در این آلبوم نوازندگانی همچون ارسلان کامکار (عود)، رضا برون «بزرگمهر» (سنتور)، نگار خارکن (کمانچه آلتو)، لیلا شریفان (تار)، کاوه معتمدیان (کمانچه)، پیمان صحیحی (تنبک و دف)، علیرضا قاسمی (نی)، سعید میرزازاده (تار) و روح الله کبیری (تار و بم تار) به هنرنمایی پرداخته‌اند.

عارف رفعت که فارغ‌التحصیل رشته ژنتیک پزشکی در برلین آلمان است در رشته آواز کلاسیک و اپرا و همچنین اساتید غیرایرانی مانند «برت منینگ» و «رابرت لانته» استفاده کرده است.

«رضا برون» (بزرگمهر) آهنگساز و نوازنده سنتور جوان کشورمان است که در برلین آلمان به تحصیل رشته موسیقی اشتغال دارد. وی از حضور بسیاری از اساتید موسیقی ایرانی و اروپایی همچون «مسعود رضایی نژاد»، «سعید ثابت»، «اردوان و پشنگ کامکار»، «سورنا صفاتی» و «هلموت زاپف» بهره فراوان گرفته است.

علاقمندان برای تهیه آلبوم موسیقی «زیباترین رویا» به‌صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند، همچنین این اثر از طریق سایت «بییپ تونز beeptunes.com» نیز به صورت دیجیتال قابل خریداری و دانلود قانونی است.

آلبوم زیباترین رویا رضا برون عارف رفعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر