کد خبر: 374169 A

ایلنا: با حضور علی مرادخانی وهنرمندان عرصه‌های مختلف هنری اجلاس کمیته‌های تخصصی امور هنری سه شنبه 4 خرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ در جلسه کمیته‌های تخصصی امور هنری که با حضور نماینده سازمان مدیریت، سخنگوی دولت، مدیرکل دفتر موسیقی، تجسمی، نمایشی و اعضای کمیته‌های هنری برگزار شد، علی مرادخانی (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در کمیته‌های ارزشیابی هنرمندان گفت: فعالیت کمیته‌های تخصصی درطول سال که برگزار می‌شود. در 2 سال گذشته دردولت یازدهم سه جلسه از جلسات کمیته ارزشیابی با حضور همه کمیته‌های تخصصی برگزار شده است. در این جلسات فلسفه ارزش‌های هنری و اهدای درجه هنری به هنرمندان وهمچنین موضوعات مختلف مورد نقد قرار می‌گیرد. حضور نماینده سازمان مدیریت و دولت قطعاً باعث می‌شود تصمیمات بهتری درآینده گرفت.

وی ادامه داد: با همراهی هنرمندان کشور وهمچینن با کمک محمد جواد نوبخت و دولت محترم بودجه معاونت هنری افزایش یافته است.

وی با اشاره به مسائلی که هنرمندان و مسئولین کمیته‌ها هنری مطرح کردند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با خرد جمعی به جمع بندی مناسبی دست پیدا کنیم. متآسفانه هم اکنون اعطای نشان درجه هنری با اهداف اولیه‌ای که در نظر بوده فاصله گرفته است. از سویی دریافت این نشان هنری برای هنرمندان بسیار مهم است زیرا هنرمندانی هستند که با داشتن درجات علمی دانشگاهی، بازهم برای دریافت درجه هنری اقدام می‌کنند واین نشانه اهمیت درجه هنری نزد هنرمندان کشوراست.

مرادخانی با بیان اینکه کمیته‌ها باید طبق دستور عمل سازمانی عمل کنند، گفت: هنرمندانی که در این کمیته عضو هستند؛ شاهدان امین هستند. باید به این باور برسیم که طبق طراحی‌هایی که برای ارزشیابی و اعطای نشان درجه هنری برای هنرمندان برنامه ریزی شده است؛ پیش برویم.

در این جلسه مرادخانی از ایرج راد و خدماتش به عنوان مدیرعامل خانه تئاتر نیز قدردانی کرد. در پایان این جلسه مرادخانی احکام هنرمندان عضو در کمیته‌های تخصصی امورهنری به هریک از هنرمندان اهدا کرد.

در این جلسه هنرمندانی چون ایرج راد، محمد عزیزی، شهرام ناظری، داود گنجه‌ای، درویشی، قباد شیوا، استاد شیرازی، شرفیان، غریب پور.... نیز حضور داشته‌اند و رئیس و اعضای کمیته‌ها ضمن بیان مشکلات دریافت درجه‌های هنری هنرمندان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

علی مرادخانی معاونت هنری وزارت ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر