کد خبر: 375495 A

«دور» شنیدنی شد؛

ایلنا: آلبوم «دور» حاصل همکارى مشترک ماکان اشگوارى و امیر صارمى و بسیاری هنرمندان مطرح دیگر از امروز به صورت اینترنتی و فیزیکی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سبک موسیقی در این آلبوم را جایی بین موسیقی جاز و پاپ باید دانست. حدودا همه آهنگ‌ها با صدای خواننده و یک گیتار کلاسیک اجرا شده‌اند. البته ریتم‌ها و هارمونی آثار بعضی جاها به سمت موسیقی جاز تمایل پیدا می‌کند، اما در کل سبک غالب کار پاپ است.

فضای آلبوم مخاطب را به یاد آثار «سهیل نفیسی» و فراتر از آن «ابراهیم منصفی» می‌اندازد. فضایی بدون تزیینات اضافی، تنها صدای خواننده با همراهی گیتارش به گوش می‌رسد.

در این آلبوم «ماکان اشگواری» می‌خواند، «امیر صارمی» گیتار می‌نوازد، «سردار سرمست» نوازنده پیانو الکتریک است، «سهیل پیغمبری» کلارینت نواز و «بردیا کیارس» نوازنده ویولن آلتو و ویولن هستند. همچنین «کریستف رضاعی» تنظیم سازهای زهی را در این آلبوم به عهده داشته.

«دور» اولین آلبوم مستقل ماکان اشگوارى است، هرچند که پیش از این نام او را در پروژه هایى همچون آلبوم‌هاى «هجده» و «ساحل تهران» و همچنین آلبوم موفق «کماکان» به خوانندگى مهدى ساکى و خوانندگى در موسیقى متن فیلم «در دنیاى تو ساعت چند است» دیده بودیم که این دو در زمره پرفروش‌ترین آلبوم‌هاى تلفیقى سال گذشته قرار گرفتند.

این آلبوم با اشعاری از ناظم حکمت، ثمین باغچه‌بان، عارف قزوینی، شوریده شیرازی، ابراهیم منصفی و ... در کنار ترانه‌هایی از خود ماکان اشگواری، از ١٢ قطعه تشکیل شده که آخرینِ آن به اجراى زنده قطعه پرطرفدار «نهنگ» با شعرى از ابراهیم منصفى به عنوان هدیه‌اى براى مخاطبان اختصاص داده شده است.

جشن رونمایی این آلبوم روز جمعه در نشر هنوز برگزار شد و هنرمندان و علاقمندان موسیقی ماکان اشگواری با حضور در این کتابفروشی شاهد اجرای چند قطعه از آلبوم بودند. در این برنامه ماکان اشگوارى و امیر صارمى همچون کنسرت‌هایشان که در این مدت با استقبال مخاطبان روبه رو شده، چهار قطعه را که معرف آلبوم «دور» هستند و هرکدام بخشى از این آلبوم را پوشش مى‌دهند، اجرا کردند.

کریستف رضاعی ماکان اشگواری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر