کد خبر: 378814 A

ایلنا: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پخش سریال تلویزیونی «معمای شاه» همچنان ادامه می‌یابد و در این ایام، مخاطبان سیما در کنار تماشای برنامه‌های ویژه این ماه، شاهد پخش قسمت‌های تازه معمای شاه نیز خواهند بود.

به گزارش ایلنا، جمعه این هفته(21 خرداد) در بیست و هفتمین قسمت از این سریال تلویزیونی، در ادامه نمایش رخدادهای پس از سی‌ام تیر سال 1331، اخراج خانواده سلطنتی از کشور به نمایش درمی آید.

اخراج خانواده سلطنتی به دستور مصدق صورت می‌گیرد تا از دخالت‌های این افراد در مسائل جاری کشور بخصوص دخالت‌های گسترده اشرف جلوگیری شود. البته دربار نیز ساکت نمی‌نشیند و همچنان تلاش‌های گسترده‌ای برای به هم زدن رابطه مصدق و کاشانی در دست انجام است.

در بخش داستانی سریال نیز بینندگان شاهد ازدواج نوری دختر خانواده وزیری خواهند بود. همچنین شخصیت «آذر» همسر سابق محمود وزیری نیز دوباره وارد داستان شده و ماجراهایی را شکل می‌دهد.

این سریال ۸۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه‌کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است. ۸۰ بازیگر اصلی، ۵۲۰ بازیگر فرعی و بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال ۱۳۹۱ تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

معمای شاه به‌مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ هم‌زمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد.

سریال معمای شاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر