کد خبر: 381498 A

ایلنا: حسن مؤذنی مسئول بخش مدرسه تئاتر پنجمین جشنواره تئاتر شهر از آغاز ثبت‌نام دو کارگاه آموزشی نمایشنامه‌نویسی و تئاتر برای کودکان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسن مؤذنی مسئول بخش مدرسه تئاتر گفت: با توجه به اهمیت آموزش نمایشنامه‌نویسی برای هنرمندان جوان تئاتر امسال نیز کارگاه نمایشنامه‌نویسی را در مدرسه تئاتر خواهیم داشت که با حضور محمد چرمشیر برگزار می‌شود.

وی درباره زمان و مکان این کارگاه آموزشی گفت: شروع دوره از 20 تیرماه 1395 خواهد بود. این کارگاه 10 جلسه است و هر یک شنبه از ساعت 16 تا 18 برگزار خواهد شد.

این بازیگر و مدرس تئاتر، دومین کارگاه آموزشی مدرسه تئاتر را مختص آموزش تئاتر برای کودکان 6 تا 13 ساله معرفی کرد که مریم کاظمی بازیگر و کارگردان تئاتر آن را برگزار خواهد کرد و افزود: این دوره آموزشی به صورت یک روز در هفته و طی 10 جلسه مقدماتی در فرهنگسرای سرو برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مریم کاظمی در این دوره آموزشی مقدمات بازیگری همچون نظم، تمرکز، توجه، دیدن، شنیدن، حرکت، همکاری، بازگویی، بازشنوایی و باز انجام دادن را به کودکان آموزش خواهد داد.

مؤذنی تصریح کرد: این دوره یک پروژه یک ساله است که در صورت تمایل هنرجویان دوره مقدماتی، وارد مرحله شماره یک آفرینش خواهند شد که شامل استفاده از مقدمات به صورت تک‌تک یا گروهی خواهد بود و زمان آن فصل پاییز است. آفرینش سه مرحله دارد و هر مرحله یک فصل کاری زمان می‌طلبد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به دبیرخانه جشنواره در بلوار کشاورز, بعد از بیمارستان ساسان, نبش خیابان شهید دائمی, سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران, طبقه نهم و یا از طریق شماره تلفن‌های 88981675_96653545 در این دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کنند.

محمد چرمشیر مریم کاظمی پنجمین جشنواره تئاتر شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر