کد خبر: 381514 A

ایلنا: انتشارات افق کتاب دو جلد از مجموعه شش جلدی دشت پارسوا ، به قلم مریم عزیزی را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دو رمان «حومه سکوت» و «پیشگویی سپیده‌دم» از سری مجموعه داستان‌های دشت پارسوا توسط نشر افق منتشر شده است.

مریم عزیزی در اولین مجموعه‌ شش جلدی‌اش با نام «دشت پارسوا» می ‌کوشد در کنار عناصر فانتزی، از ویژگی‌های ادبیات وحشت نیز استفاده کند و با خلق فضایی سحرآمیز و شخصیت‌ها‌یی جدید، توجه علاقـه‌مندان جهان فانتزی را به سوی ایران جلب کند. هر دو رمان «حومه سکوت» و «پیشگویی سپیده‌دم» فانتری و تخییلی هستند و مثل هر داستان ‌تخیلی و‌ فانتزی دیگری، خواننده با مطالعه آنها از چارچوب‌های تکراری و مسلط در زندگی روزمره جدا می‌شود.

در قسمتی از کتاب «پیشگویی سپیده دم» می‌خوانیم:

«وقتی چشم باز کرد، در تابوت وحشت بود و این بار تنها نبود. ویگرات را محکم توی مشت داشت و سرش را روی دامان زنی گذاشته بود که چهره‌ای آشنا، گیسوانی مجعد و بلند، چشمانی به سبزی برگ درختان و لب‌هایی ظریف و کوچک داشت. زن یک دستش را روی گونه‌ی او گذاشته بود و دست دیگرش را روی قبضه‌ی شمشیر بلندِ برگِ انگورنشانی که بر کمر داشت، قفل کرده بود...»

کتاب «پیشگویی سپیده دم» را انتشارات افق در قطع رقعی و تیراژ 2000 نسخه ، در 424 صفحه و با بهای 19 هزار تومان چاپ و روانه بازار کتاب کرده است. «حومه سکوت» نیز در 470 صفحه و به قیمت 19500 تومان منتشر شده است.

پادشاهی کلانمل

همچنین مجلد هشتم از مجموعه داستان‌های جنگاوران جوان با نام «پادشاهی کلانمل»  نوشته جان فلنگن و ترجمه مسعود ملک‌یاری نیز توسط نشر افق منتشر شده است.

این مجموعه فانتزی در سال 2004 در استرالیا منتشر شد. فلنگن اولین بار؛ داستان‌های این مجموعه را برای پسرش نوشت تا به کتاب خوانی تشویق شود. تاکنون دوزاده جلد از این مجموعه منتشر شده است.

چندین سال است که اهالی آرالوئن در صلح و صفا روزگار می‌گذرانند غافل از اینکه ارباب باران و تاریکی، بار دیگر دست به کار دسیسه‌ای تازه است. اما گیلان، ویل و دوستش هوراس که جنگجوی جوانی است، در ماموریت ویژه‌ای به سرزمین همسایه می‌روند و در آنجا با اتفاق تکان دهنده‌ای روبه‌رو می‌شوند: تمام اهالی آنجا یا فرار کرده‌اند و یا اسیر شده‌اند. در این میان ویل و هوراس تنها کسانی هستند که می‌توانند سرزمین هایشان را نجات دهند.

پشت جلد کتاب می‌خوانیم:

نبردهایی تا پای جان در راه است.

در سرزمین کلانمل فرقه‌ای اسرارآمیز آفتابی شده که مدعی است می‌تواند در ازای دریافت طلا، مردم را از شر چپاولگران در امان دارد. اما به گمان هالت، ویل و هوراس یک جای کار این فرقه‌ به ظاهر خیرخواه می‌لنگد. هالت می‌فهمد که توطئه‌ای در کار است و به زودی کشتی‌های ماهی‌گیری اهالی، توسط راهزنان به آتش کشیده خواهند شد.

و اینک رازی که این سه تن از آن آگاه ‌شده‌اند، نه کلانمل، که کل پادشاهی را تهدید می‌کند.

3

«پادشاهی کلانمل»  با ۴۱۶ صفحه، شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۷۵ هزار ریال منتشر شده است.

انتشارات افق رمان نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر