کد خبر: 381516 A

ایلنا: انتشارات افق چهار رمان جدید برای نوجوانان منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چهار رمان «عنکبوتی‌ها»، «مرغ مقلد»، «کنسرو غول» و «دروغگو و جاسوس» از سری مجموعه رمان‌های نوجوان توسط نشر افق منتشر شده است.

عنکبوتی‌ها

رمان «عنکبوتی‌ها» نوشته لارن الیور و ترجمه مهرداد مهدویان است که افتخارات بسیاری مثل کتاب سال مجله‌ی کتابخانه‌های آمریکا، رمان برگزیده‌ی مجله‌ی نقد کار کس و بهترین کتاب سایت آمازون را کسب کرده است. این رمان نوجوانان همچنین در فهرست رمان‌های پرفروش نیویورک تایمز نیز قرار گرفت.

رمان‌های لارن الیور ازجمله «عنکبوتی‌ها» خلاقیت و تخیلی بی‌حد و مرز و شاعرانه دارند و فانتزی‌هایی پرماجرا و امروزی‌اند که هم شگفت‌انگیزند و هم آشنا.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

دنبالم بیا،‌ من از هیچ چیز نمی‌ترسم!

لیزا یک ‌روز صبح می‌فهمد که برادر کوچک‌ترش پاتریک دیگر آن برادر همیشگی نیست. او می‌داند که عنکبوتی‌ها شب به پاتریک حمله کرده‌اند و روحش را دزدیده‌اند اما لیزا این را هم می‌داند که تنها او می‌تواند پاتریک را از دست عنکبوتی‌های شرور و خطرهایی بسیار مثل مار درختی، دیوهای کوتوله و موش‌های صحرایی نجات دهد.

کتاب «عنکبوتی‌ها» را انتشارات افق در قطع رقعی و تیراژ 2000 نسخه ، در 220 صفحه و با بهای 10هزار تومان چاپ و روانه ی بازار کتاب کرده است. 

مرغ مقلد

رمان «مرغ مقلد» نوشته کاترین ارسکین و ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی است که در سال 2010 برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال ادبیات نوجوان آمریکا شد.

کاترین ارسکین نوسنده این رمان در هلند به دنیا آمد، سال‌ها در آفریقای جنوبی، کانادا و اسکاتلند زندگی کرد و سپس به آمریکا رفت. او حقوق خواند و پیش از نوشتن اولین رمانش وکیلی موفق بود.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

قرار نبود همه چیز این‌قدر غمگین باشد!

کیتلین یازده ساله بیماری آسپرگر دارد. دنیای او سیاه و سفید است و تقسیم می‌شود به چیزهای خوب و چیزهای بد.

بدتر این‌که برادر کیتلین هم که تنها دوست و راهنمای اوست در حادثه‌ی تیراندازی در مدرسه کشته می‌شود. حالا  کیتلین در کنار پدرش که درگیر اندوه از دست دادن فرزند است، روز‌به‌روز بیش‌تر سر در گم می‌شود.

کتاب «مرغ مقلد» را انتشارات افق در قطع رقعی و تیراژ 2000 نسخه، در 207 صفحه و با بهای 11هزار تومان چاپ و روانه بازار کتاب کرده است. 

کنسرو غول

رمان «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی است که که  افتخارات بسیاری مثل نشان نقره‌ای لاکپشت پرنده (1394)، برگزیده جشنواره کتاب‌های برتر (1394) و رمان شایسته تقدیر شورای کتاب کودک (1394) را کسب کرد. همچنین این رمان در سال 2015 در فهرست کتاب‌های خواندنی کتابخانه مونیخ (کلاغ سفید) قرار گرفت.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اولش که همه نمی‌تونن نترس باشن و برن بانک بزنن. هر کی از یه جایی شروع می‌کنه. بچه که بودم از هر مغازه‌ای می‌رسیدم چیز کِش می‌رفتم. یه بار یه خمیردندون دزدیدم. به دردم که نمی‌خورد، مثل مشنگ‌ها همه‌اش رو خالی کردم تو دهنم و تُفش کردم بیرون. دهنم تا بیست ساعت می‌سوخت. عمه‌هه خبردار شد و همین‌جوری که سیگار می‌کشید و لای دود غرق شده بود کتکم زد. پریدم دستش‌رو عین تمساح گاز گرفتم و از خونه فرار کردم. عمه‌هه لای دود جیغ می‌زد و می‌گفت: «دزد کثافت! دیگه برنگرد!»

توکا هم تصمیم می گیرد که از جایی شروع کند قدم در راه موفقیت بگذارد، حالا باید ببینیم توکای ما از پسش برمی‌آید یا نه!

چاپ سوم کتاب «مرغ مقلد» را انتشارات افق در قطع رقعی و تیراژ 2000 نسخه، در 212 صفحه و با بهای 10هزار تومان چاپ و روانه بازار کتاب کرده است. 

2

دروغگو و جاسوس

رمان «درغگو و جاسوس» نوشته ربکا استید و ترجمه مژگان کلهر است که برنده ی جایزه گاردین (2013) شد و نامش در فهرست کتاب‌های خواندنی آمریکا و پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز نیز قرار گرفت.

ربکا استید میگوید از وقتی کودک بودم دوست داشتم بنویسم و خوش شانس بودم که نویسنده های شهرمان به مدرسه ی ما آمدند و یک مجله ی مدرسه ای منتشر کردند اولین داستانم در آن مجله چاپ شد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

آرام باش!جاسوس ها نمی ترسند.

جورج دوازده ساله در آپارتمان جدید با همسایه‌شان امن‌تر دوست می‌شود. امن‌تر می‌خواهد راز آقای ایکس را که هر روز با یک چمدان می‌آید و می‌رود یک کلمه هم با کسی حرف نم‌یزند کشف کند. در این میان جورج با پیوستن به انجمن جاسوسی امن ار می‌کوشد پرده از این راز بردارد .اما ناگهان جاسوس به راز عجیب دیگری پی می‌برد که باورش اصلا آسان نیست...

4

کتاب «دروغگو و جاسوس» را انتشارات افق در قطع رقعی و تیراژ 2000 نسخه ، در 218 صفحه و با بهای 10هزار تومان چاپ و روانه ی بازار کتاب کرده است.

انتشارات افق رمان نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر