کد خبر: 381809 A

ایلنا: رمان «مردی از تبار اژدها» نوشته آرمان آرین توسط نشر افق منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمان «مردی از تبار اژد‌ها» دومین جلد از سه گانه «پتش خوآرگر» است که رخداد‌ها و اتفاقات داستان‌های آن بر مبنای کتاب اوِستا و بُندَهش شکل گرفته است.

آرین در ابتدای کتاب تاکید کرده است: این داستان را که برای نخستین بار در تاریخ، بازآفرینی داستان‌های اوستا و بندهش به کالبد رمان تقدیم می‌کنم به زادگاه پدری‌ام، دیار خیال انگیز سوادکوه، آلاشت و زیرآب که روزگاری پتش خوآرگرشان می‌خواندند.

شکافندگان، اژدهای دومین، خاموشی فراموشی، دیو‌ها و آدم‌ها، به بند کشیدگان، پیتَوُنَ پَری دوست، ملکه نقابدار، پیشنهادی برای صلح، زیر سرو کهنسال، کورسویی برای نجات، فرّه جای فرّه، دیدار با سِتیهَنده، نُه گودال، تازندگان شرق، موش پری، تاریخ دشنه‌ها، پیغام رهایی، سرآغاز راه، شکار پای آن برکه، جاسوسکان ناپایدار، گلیم گوش، جدایی جاودانه، شهربُد پسرِ بُستان، هیولاکُش، اَپوش دیو، بربام بلند آن انبوه سحرانگیز، آن گنج‌های خفته، در جست‌و‌جوی دانایی، رادمرد، اژدهای نخستین، بازگشت خیانتکار، مازندران، آن بند زرین، گوشوروَن، بندر آموی، دیدار فاتحان، پری وشانه، شهری بر فراز دریاچه نیز فصل‌های مختلف کتاب هستند.

کتاب همچنین بخشی با عنوان «درباره برخی نام‌ها و واژه‌ها» دارد تا خواننده نوجوان با عبارات و کلمات مختلف به کار رفته در رمان آشنا شود.

پشت جلد کتاب می‌خوانیم:

مردی نقابدار، همچنان و عرق ریزان، پنجه‌های خستگی ناپذیرش را بر بلندای صخره کوبید و سوراخ به سوراخ بالا رفت تا به نیمه‌های راه رسید. آن‌گاه پسرک سوگندش را شکست و نیم نگاهی به زیر پا و اطرافشان انداخت، جایی از دیواره که دیگر روی آن، نه راهی به پس بود و نه راهی به پیش...

آرمان آرین، کار‌شناس ارشد رشته فیلمنامه نویسی از دانشگاه هنر تهران است. از او تاکنون بیش از سی اثر منتشر شده که جوایز بسیاری مثل جایزه کتاب سال ایران (۱۳۸۴) و جایزه ادبی پایور (۱۳۹۴) را از آن خود کرده‌اند.

این کتاب با ۲۴۰ صفحه، شمارگان ۲ هزار نسخه و قیمت ۱۹۵۰۰ تومان منتشر شده است.

رمان «مردی از تبار اژدها»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر