کد خبر: 381825 A

ایلنا: آیت‌الله یثربی (مسئول حوزه علمیه کاشان) در نشست خبری روز گذشته‌اش به رفتار نادرست افراطیون با فاطمه معتمدآریا واکنش نشان داد.

 به گزارش ایلنا به نقل از کاشان نیوز، آیت‌الله یثربی شب گذشته، با ابراز تاسف از حادثه به وجود آمده برای فاطمه معتمدآریاد گفت: شما مطمئن باشید که ما با هر نوع تندروی در مسائل اجتماعی به جد مخالفیم. در زمان مرحوم ابوی (آیت‌الله سید مهدی یثربی) هم حرکت‌های افراطی، در این بیت امضاء نمی‌شد. پارسال که درباره حجاب سخن گفتم خیلی‌ها هیاهو کردند اما ما از موضع خود دست برنداشتیم، چراکه موضع ما برآمده از دین بود.

 استاد دروس خارج فقه حوزه علمیه قم نوع برخورد با فاطمه معتمدآریا را درشان «مردم مسلمان» ندانست. او خاطرنشان کرد: این اتفاقات درشان مردم مسلمانِ خردمندی، مانند مردم کاشان نیست. این رفتار‌ها، دور از خرد است. اگر ما با ورود مهمانی موافق نباشیم می‌توانیم از حضورش جلوگیری کنیم، نه اینکه او بیاید و بعد این برخورد را داشته باشیم.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: راه‌حل این قضیه هم جنجال‌آفرینی در مقابل آن جنجال نیست؛ بلکه باید فعالیت پخته فرهنگی و سیاسی انجام بپذیرد.

پنجم بهمن سال 94 به دنبال سفر فاطمه معتمدآریا و عوامل سازنده فیلم سینمایی "یحیی سکوت نکرد" به کاشان، گروهی از مخالفان حضور معتمدآریا در این شهر؛ معترض شدند و این اعتراض به درگیری و برخورد فیزیکی منجر شد به شکلی که معتمدآریا و سازندگان فیلم با همکاری نیروی انتظامی توانستند شهر را ترک کنند.

واکنش آیت‌الله یثربی به برخورد با فاطمه معتمدآریا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر