کد خبر: 381875 A

ایلنا: شورایعالی تهیه‌کنندگان از تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران فیلم‌های سینمایی خواست تا در نشست روز دوشنبه31 خرداد در خانه سینما شرکت کنند.

 به گزارش ایلنا، سیدغلامرضا موسوی (دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه‌کنندگان) ضمن اعلام خبر فوق افزود: پیرو نشست هیات رئیسه شورایعالی که منجر به نامه‌ای به کانون پخش‌کنندگان برای عدم ارائه فیلم به سینماهای بدحساب شد، از آنجا که متاسفانه برخی از پخش‌ها اطلاعات لازم و واقعی را به تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران فیلم‌ها ارائه نمی‌کنند و گاهاً حتی شکایت این سینما‌ها را نمی‌کنند و اغلب نیز نامه‌های جعلی می‌دهند، این جلسه برای توجیه تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران و ارائه اطلاعات حرفه‌ای برای احقاق حقوق ایشان تشکیل می‌شود.

وی افزود: براساس آئین نامه و قوانین موجود، پخش‌کنندگان و سرمایه‌گذاران طرف قرارداد هستند. بدیهی است که در صورت مشخص شدن خطای پخش‌کنندگان، هیات رئیسه شورایعالی برای برخورد قانونی با آنان، موضوع را به شورای بررسی دفا‌تر در سازمان سینمایی ارجاع خواهد کرد.

موسوی اضافه کرد: در صورتیکه پخش‌ها به برخی از سینما‌ها نامه تسویه حساب بدهند، موظف به پرداخت وجوه حقوق تهیه‌کنندگان یا صاحبان فیلم هستند.

موسوی همچنین گفت: علاوه بر این نمایندگان شورایعالی تهیه‌کنندگان در شورای صنفی نمایش، ضمن برخورد با پخشی‌های متخلف، از ثبت قراردادهای آنان در شورای صنفی خودداری خواهند کرد.

موسوی در پایان از کلیه تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران که فیلم‌های آنان پس از جشنواره فیلم فجر اکران شده و همچنین کسانی که تا همین تاریخ فیلم‌هایشان روی اکران است خواست تا روز دوشنبه ساعت ۱۷ در محل دبیرخانه شورا واقع در خانه سینما؛ وصال؛ حضور یابند.

شورایعالی تهیه کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر