کد خبر: 382695 A

ایلنا: طرح ملی ارتقای کیفیت چادرهای نماز مساجد و اماکن متبرکه دیشب در رواق شرقی مصلی امام خمینی «ره» رونمایی و فعالیت این طرح آغاز شد.

به گزارش ایلنا؛ مراسم رونمایی از طرح ملی ارتقای کیفیت چادرهای نماز مساجد و اماکن متبرکه؛ حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: مقدمات این طرح از سال گذشته انجام شد و خوشبختانه در قانون بودجه سال ۹۵ وارد شد و برای اولین بار در برنامه کوتاه مدت به موضوع عفاف و حجاب پرداخته شد.

رئیس بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم ادامه داد: این طرح بر اساس آموزه‌های دینی انجام شده است و باید آداب آن در تمام لحظات زندگی باشد. یکی از این لحظات هنگام نماز است. در بسیاری از اماکن مذهبی همچون امامزاده‌ها و مساجد چادر‌ها مستهلک و خراب بودند، با توجه به اهمیت موضوع این طرح با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و به همت بخش خصوصی اجرایی شد و روش آن به این ترتیب است که مساجد و اماکن متبرکه و مردم می‌توانند چادرهای مستهلک خود را تحویل مؤسسه مجری دهند و با پرداخت مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان که قیمت تولید آن است چادری نو و با کیفیت مناسبت دریافت کنند.

قبادی تصریح کرد: این چادر کاملاً ایرانی طراحی شده است. امیدوار هستیم شاهد ترویج لباس پاکیزه در جامعه باشیم. خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع عفاف و حجاب را به شدت پیگیری می‌کند و نمایشگاه قرآن خاستگاه فعالیت‌های عفاف و حجاب بوده است. امید داریم که جوانان جامعه ما از این طرح اسقبال کنند.

 در ادامه علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی کوتاه اظهار داشت: عفاف و حجاب یکی از مسائل مهم و دینی ما است و خوشخبتانه نمایشگاههای متعدد عفاف و حجاب به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار شده و این امر یکی از اهداف این کارگروه برای ترویج فرهنگ غنی عفاف و حجاب می‌باشد، جای بسی خوشحالی است که مردم از این نمایشگاه‌ها استقبال خوبی می‌کنند.

در پایان این مراسم از این طرح ملی رونمایی شد.

طرح ملی ارتقای کیفیت چادر‌های نماز مساجد و اماکن متبرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر