کد خبر: 389920 A

ایلنا: علی حسینی (کارگردان نمایش بیشعوری) گفت: بیشعوری توهین نیست بلکه تلنگری است به وجدان خاموش ما؛ بیشعوری بیماری عصر ماست بیماری‌ای که گریبانگیر تمدن بشر شده است.

به گزارش ایلنا، کارگردان نمایش بیشعوری درباره این اثر گفت: این نمایش روایتگر نویسنده‌ای است که گونه‌ای از بیماری عصر جدید را کشف می‌کند و نامش را بیشعوری می‌گذارد بیماری‌ای که در قرن بیست و یک گریبانگیر نوع بشر شده است.

وی افزود: بیشعوری را می‌توان اینگونه مثال زد، اگر شما از چراغ قرمز رد می‌شوید، به علت ناآگاهی از معنای رنگ قرمز چراغ راهنمایی نیست، بلکه وجدان شما دچار خوابی عمیق شده است. به نظر من عوامل محیطی، از هر چیز دیگری بر فرهنگ و شعور یک فرد تأثیر می‌گذارد. یک معلم، یک استاد، یک روحانی، یک شهروند قانونمند، همه به گونه‌ای در زندگی ما دخیل‌اند. هر کس سبک زندگیش امواجی را ساطع می‌کند که این امواج بی‌تأثیر بر زندگی روزمره ما نیست پس چه زیبا می‌شود هر کس برای هر چه زیبا‌تر شدن فرهنگ پیرامونش تلاش کند.

کارگردان نمایش بیشعوری افزود: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز به هم پیوسته است، اگر من در جامعه‌ای زندگی کنم که مردمش فرهنگ داشته باشند، من خواه یا ناخواه آدم با فرهنگ‌تری می‌شوم. اینجانب علی حسینی، به عنوان یک بیشعور تحت درمان که در عرصه هنر سهم کوچکی دارد نیاز دانستم که نمایش را پلی قرار دهم بین مردم و گفتن دردی که به عنوان بیشعوری در نمایش ما تعریف شده است

حسینی در خاتمه فزود: پیشنهاد می‌کنم به خاطر خودمان و اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم، فقط برای یک ساعت، بیشعوری را بیماری ببینید و به تماشای نمایش ما بنشینید.

نمایش بیشعوری با نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی تا ۱۲ مرداد در سالن استاد خسرو شکیبایی به روی صحنه می‌رود. حسینی متن این نمایش را با اقتباس از کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت به رشته تحریر درآورده و در آن افشین رهگذر، نوش آفرین کیهان، امین ساتیار، سارا شیرازی، مهدی دربند حقیقت، نازنین امیری، محمد حسین غروی و ملیکا مشعل به عنوان بازیگر حضور یافته‌اند.

سایر عوامل دست اندرکار نمایش بیشعوری عبارتند از: دستیار کارگردان: افشین رهگذر، منشی صحنه: زهره شریفی، عکاس: مرجان ترابخانلی، موسیقی: فرزاد رهبری، ایمان کاظمی، نور: حمیدرضا ذوالفقاری، گرافیست: نوش‌آفرین کیهان.

این نمایش همه روزه از ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت با بهای بلیط ۱۵ هزارتومان به روی صحنه می‌رود. علاقه مندان برای رزرو بلیط می‌توانند به پایگاه تیوال مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۱۲۷۱۷۲۲۶۷ تماس حاصل کنند. کتاب بیشعوری در ۲۳۲ صفحه توسط انتشارات تیسا در سال ۱۳۹۳ به بازار آمد و تاکنون نزدیک به بیست بار تجدید چاپ شده است.

نمایش بیشعوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر