کد خبر: 390819 A

ایلنا: گروه موسیقی سنتی" شهرزاد" چهارشنبه 30 تیرماه ساعت ٢١ درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گزارش ایلنا؛ گروه شهرزاد به سرپرستی آذر زرگریان و خوانندگی بهادر صحت، با اجرای 10 قطعه برای علاقمندان روی صحنه می‌رود.

آذر زرگریان آهنگساز و تنظیم کننده این گروه با بیان اینکه گروه "شهرزاد" در دو بخش اجراخواهد داشت، گفت: رپرتوار بخش اول با قطعاتی در دستگاه چهارگاه اجرا می‌شود، در این پارت اولین قطعه، تصنیف موج دردستگاه بیداد همایون با اشعاری از فروغ فرخزاد آغاز می‌شود که آهنگ و تنظیم این کار از ساخته‌های خودم است .

سرپرست این گروه با بیان اینکه، در ادامه پارت اول یک قطعه یک ضربی با چهار مضراب در چهارگاه را خواهیم داشت که آن نیز از ساخته‌های خودم است، افزود: در این پارت اجرای تصنیف" شوق طلب" که درسال 74 آن را ساخته‌ام و اشعار این تصنیف از یدالله کرمانشاهی است، برای اولین بار در ایران در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود.

این آهنگساز در ادامه افزود: پارت دوم این اجرا با قطعاتی از دستگاه دشتی آغاز می‌شود، در این بخش، ما دو قطعه از ساخته‌های بهادر صحت به نام" بیایید بیایید "که برای مرحوم محمدرضا لطفی ساخته شده است و دوضربی دشتی از ساخته‌های مرحوم حسن کسایی با تنظیمی از کاوه صادقی اجرا می‌شود، که این قطعه برای ساز نی ساخته شده است.

در این اجرا، آذر زرگریان (تار)، نازنین پدر ثانی (تنبک)، نازنین غنی زاده (کمانچه)، آیدین اره سازان  (تار باس)، کاوه صادقی (نی) و آوا اره سازان (عود)، گروه را همراهی خواهند کرد. علاقمندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام کنند.

فرهنگسرای نیاوران گروه شهرزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر