کد خبر: 390961 A

ایلنا: پیمان خازنی-آهنگساز و نوازندهٔ تار-از پایان یافتن ساخت موسیقی متن سریال اپیزودیک چرخ فلک به کارگردانی مشترک بهرام عظیم‌پور، عزیزالله حمید‌نژاد و احسان عبدی‌پور خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ این آهنگساز با اشاره به روند متفاوت تولید این مجموعه اظهارداشت: بعد از انتشار مجموعهٔ کجاست خانهٔ باد با بهرام عظیم‌پور آشنا شدم که این آشنایی منجر به همکاری در چرخ و فلک شد.

وی در ادامه افزود: من در این سریال ساخت موسیقی متن اپیزودهای مربوط به آقایان عظیم‌پور و عبدی‌پور را عهده دار بودم که امیدوارم توانسته باشم توجه مخاطبان را جلب کنم.

خازنی با بیان این موضوع که ساخت موسیقی برای مجموعه‌های اپیزودیک به مراتب دشوار‌تر از سایر گونه هاست، گفت: قصه‌های این سریال از دغدغه‌های انسان امروز ایران حرف می‌زند. در واقع درونمایه‌های این قصه‌ها کاملا بومی است. همین موضوع من را به استفاده از فاکتورهای موسیقی ایرانی واداشت که بی‌شک اصلی ترینش سود بردن از سازهای ایرانی است.

این نوازندهٔ تار در ادامه گفت: من همیشه وامدار ردیف موسیقی دستگاهی بوده و هستم. تا آنجایی که قصه‌های چرخ فلک به من اجازه می‌داد از مولفه‌های این موسیقی استفاده کردم.

سریال چرخ فلک که از گزینه‌های اصلی پخش در ماه مبارک رمضان بود به تهیه کنندگی مجید مولایی از امشب به روی آنتن شبکه یک می‌رود.

 بازیگرانی چون حمید آذرنگ، میلاد کیمرام، امیر آقایی، لیلا اوتادی، اندیشه فولادوند، حسین سلیمانی، آشا محرابی و..... حضور دارند.

موسیقی متن اپیزودهای مربوط به عزیزالله حمید‌نژاد و تیتراژ را ستار اورکی انجام داده است

پیمان خازنی سریال چرخ و فلک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر