کد خبر: 392448 A

ایلنا: سیدعباس صالحی در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی- اسلامی از برگزاری نمایشگاه برای محصولات منتخب خبر داد

به گزارش ایلنا، دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با حضور سیدعباس صالحی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا روز سه‌شنبه (29 تیرماه) برگزار شد.

سیدعباس صالحی در این جلسه نمایش محصولات ارایه شده در فضای نمایشگاهی را فرصتی مناسب برای معرفی آثار منتخب جشنواره کالاهای فرهنگی دانست و گفت: این نمایشگاه به صورت مستقل به مدت چند روز برگزار خواهد شد و آثار منتخب از سوی هیات علمی به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین این نمایشگاه می‌تواند به توسعه دانش و گسترش محصولات فرهنگی کمک کند.

وی درباره بخش‌های مختلف این نمایشگاه عنوان کرد: این نمایشگاه صرفا محدود به محصولات شرکت‌کننده در جشنواره نیست و بخش‌های مختلفی خواهد داشت. بخشی از این نمایشگاه دستاوردهای ایران در حوزه اسباب‌‍بازی به ترتیب توالی تاریخی در دوره‌های مختلف را نمایش خواهد داد تا از این طریق پیشرفت‌ها و دستاوردهای داخلی در این حوزه به نمایش درآید.  

صالحی ادامه داد: از دیگر بخش‌های این نمایشگاه بخش جنبی خواهد بود و کارگاه‌های آموزشی و یا مستر کلاس‌هایی با حضور مهمانان خارجی درباره تولید محصولات فرهنگی برپا می‌شود.

همچنین در این جلسه مصوب شد تا هیات علمی متشکل از 5 تا 7 نفر به منظور ارزیابی آثار در دومین دوره جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی تشکیل شود.

موضوع دیگر جلسه گسترش و شمولیت جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی بود که بحث‌های مختلفی درباره آن انجام شد و مقرر شد در جلسه آتی درباره آن تصمیم‌گیری شود.

سومین موضوع جلسه نیز به تغییر نام جشنواره اختصاص داشت که اعضای شورا 42 نام را پیشنهاد دادند. به دلیل کثرت نام‌های پیشنهادی، مقرر شد هر یک از اعضا تا جلسه آینده شورا سه نام را به ترتیب اولویت انتخاب کنند و براساس آن به تصمیم‌گیری بپردازند.

در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره کالاهای فرهنگی مهندس مرتضی کاظمی، کیانوش غریب‌پور، فریدون عموزاده خلیلی، خلیل ارجمندی، سید مجید حسینی، مجید قادری، سعید حسینی، مناف یحیی پور، نادر قدیانی، علی فریدونی حضور داشتند.

جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر