کد خبر: 392966 A

ایلنا: هفتاد و هشتمین شماره‌ ماهنامه‌ سینمایی «24» با پرونده‌ای به مناسبت درگذشت عباس کیارستمی منتشر شد.

 به گزارش ایلنا، در این پرونده  یادداشت‌ها و مقالاتی به قلم مجید اسلامی، محمد حقیقت، نادر تکمیل‌همایون، سوسن شریعتی، یحیی نطنزی و محمد وحدانی درباره‌ی وجوه مختلف سینمای کیارستمی منتشر شده است.

 همچنین یادداشتی از ژولیت بینوش به مناسبت مرگ کیارستمی، میزگردی با حضور میشل سیمان، ژان میشل فرودون و آنیس دوویکتور درباره‌ی ویژگی‌های این فیلمساز جهانی و بازخوانی مطالبی نوشته‌ی خود کیارستمی درباره‌ی تأثیرگذارترین فیلم زندگی‌اش و دیدگاه‌هایش درباره‌ی عکاسی هم در این پرونده منتشر شده است. تصویر روی جلد این شماره به همین مناسبت به عکسی از عباس کیارستمی اختصاص دارد.

در بخش سینمای ایران شماره‌ی جدید مجله‌ی «24» علاوه بر مرور چهره‌های خبرساز ماه و جدیدترین تولیدات سینمای ایران، می‌توانید خواننده‌ نقدهایی به قلم احمد طالبی‌نژاد، تارا فرسادفر، مهرزاد دانش، روبرت صافاریان و هومن حاتمی درباره‌ی فیلم‌های «ایران سرای من است»، «ممیرو»، «زاپاس»، «دختر» و «دراکولا» باشید.

در این بخش از مجله گفت‌وگویی متفاوت با فرهاد اصلانی و مصاحبه‌هایی خواندنی با رضا عطاران و سیامک انصاری هم منتشر شده است. بررسی دلایل محبوبیت فزاینده‌ی رضا عطاران در سال‌های اخیر با مطالبی از علی مصلح حیدرزاده، بهروز شعیبی و احمد رفیع‌زاده هم از دیگر مطالب این بخش از مجله است.

در بخش سینمای دنیا، دو پرونده برای فیلم‌های «آنومالیسا» به کارگردانی چارلی کافمن و دوک جانسون و «ویژه‌ی نیمه‌شب» ساخته‌ی جف نیکولز منتشر شده است. در پرونده‌ی «آنومالیسا» می‌توانید نقدهای محسن آزرم و جاناتان رامنی درباره‌ی این فیلم به همراه گفت‌وگویی مفصل با کارگردان‌های آن را بخوانید. گفت‌وگو با جف نیکولز و مایکل شانون و نقدی از آنتونی لین هم مهم‌ترین مطالب پرونده‌ی فیلم «ویژه‌ی نیمه‌شب» است.پرونده‌ی بازیگر ماه این شماره از مجله به بررسی کارنامه‌ی کوین اسپیسی اختصاص دارد.

مجله 24
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر