کد خبر: 393014 A

ایلنا: طباطبائی با بیان اینکه در عکاسی دیجیتال امواج الکترومغناطیس ثبت می‌شود، گفت: وقتی دو طول موج باهم قرار بگیرند نحوه دریافت را تغییر می‌دهد.

علی طباطبائی درباره کتابی در زمینه ترکیبی از هنر معاصر و موسیقی اصیل ایرانی به خبرنگار ایلنا گفت: چند سال پیش طرحی با همین مضمون با مشارکت شرکت سونی و زیمنس انجام شد و  منجر به ساخت یک نوع شیشه برای فرم خاصی از گازهای خوراک‌پزی شد که تنها یک نقطه از آن گرم می‌شد و 70 درصد صرف‌جویی در مصرف گاز داشت.

او با اشاره به اینکه بعد از مدتی به موضوع طرح تاثیر امواج صوتی روی عکاسی دیجیتال علاقه‌مند شده است، ادامه داد: مطالعات زیادی درا ین زمینه انجام دادم و متوجه شدم امواج موسیقی بر عکاسی دیجیتال تاثیر مستقیم دارد.

این عکاس با بیان اینکه در عکاسی با نگاتیو نور ثبت می‌شود، افزود: در عکاسی دیجیتال، عکاس امواج الکترومغناطیس را ثبت می‌کند، موسیقی‌های زیادی را گوش دادم و با اساتید موسیقی دراین‌باره صحبت کردم.

طباطبائی در این باره توضیح داد: از لحاظ فیزیکی این قضیه امکان‌پذیر است و وقتی دو طول موج باهم قرار بگیرند نحوه دریافت را تغییر می‌دهد برای مثال نت آوایی اکتاو می‌تواند رنگ قرمز را به نارنجی تیره در عکاسی تبدیل کند و تاثیر می‌گذارد.

او با بیان اینکه این تحقیقات برای اولین‌بار است که انجام می‌شود، در پایان گفت: اطلاعات خیلی گسترده و پراکنده است و امیدوارم به نتیجه مطلوب برسم و بتوانم نتایج این طرح را در یک کتاب جمع‌آوری کنم.

علی طباطبایی تاثیر مستقیم موسیقی بر عکاسی دیجیتال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر