کد خبر: 396576 A

ایلنا: سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر طی حکمی مهرداد رایانی مخصوص را به عنوان مدیر بخش بین الملل جشنواره معرفی کرد.

به گزارش ایلنا، مهرداد رایانی مخصوص که در جشنواره سی و چهارم نیز مسئولیت مدیریت بخش بین الملل را به عهده داشت؛ به عنوان مدیر بخش بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد.

در متن حکم انتصاب مدیر این بخش، حضور در فرآیند انتخاب و معرفی آثار غیرایرانی به جشنواره با تاکید بر کیفیت هنری و موضوعی آثار، ایجاد زمینه و شرایط لازم برای دعوت از هنرمندان و متخصصان مجرب و اساتید غیرایرانی هنرهای نمایشی جهت حضور در کارگاه‌ها، سخنرانی‌ها و نشست‌های علمی، معرفی آثار غیر ایرانی و نظارت بر حضور این آثار در مسابقه بین الملل و همچنین هماهنگی با مراکز فرهنگی بین المللی و دعوت از کارشناسان، مدیران و فعالان عرصه بین الملل جهت دیدن آثار حاضر در جشنواره از جمله نکات مورد تأکید در مدیریت بهینه این بخش ذکر شده است.

مهرداد رایانی مخصوص، متولد ۱۳۴۹ دانش آموخته کارشناسی ادبیات نمایشی، کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر و دکترای مطالعات تئاتر با گرایش کارگردانی از دانشگاه منچستر انگلستان است. چاپ ۱۴ عنوان کتاب (نمایشنامه و آثار نظری)، نگارش ۲۶ نمایشنامه، کارگردانی ۱۸ نمایش و اجرای ۸ نمایش در مجامع بین المللی از فعالیت‌های وی در حوزه تئاتر محسوب می‌شود.

مدیریت دفتر پژوهش و انتشارات مرکز هنرهای نمایشی، ریاست تئاترشهر، مسئول تله‌تئاترهای شبکه چهار سیما، معاون دپارتمان آموزشی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و دبیری نخستین جشنواره‌ی سراسری تئاتر ماه از جمله سوابق وی در عرصه مدیریتی است.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از یکم تا دوازدهم بهمن ماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

جشنواره تئاتر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر