کد خبر: 396735 A

ایلنا: نخستین جلسه کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران با حضور نمایندگان صنوف مرتبط با چاپ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران با حضور همایون امیرزاده؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی، محمودرضا برازش؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر و نمایندگان صنوف مرتبط با چاپ در معاونت امور فرهنگی برگزار شد.

این کارگروه با دستور سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی و به منظور پیگیری سریع مشکل چاپخانه‌داران کشور در پی ارسال نامه امضا شده خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تشکیل شد.

در این جلسه میریونس جعفری، بابک عابدین، غلامرضا شجاع، احمدرضا اعتماد مظاهری به نمایندگی از صنوف مرتبط با چاپ و نشر در این جلسه حضور داشتند.

چندی پیش 300 واحد چاپی و تمامی اتحادیه‌های چاپ در سراسر کشور خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه‌ای در رابطه با مشکلات مالیاتی آن‌ها خصوصا مالیات بر ارزش افزوده ارسال کردند.

در این نامه به مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران و تعطیلی برخی از چاپخانه‌ها اشاره شده است و درخواست شده که هر چه سریع‌تر نسبت به این مشکل رسیدگی شود. همچنین از عملکرد بشدت سختگیرانه ممیزان وزارت دارایی انتقاد شده که بدون درنظر گرفتن شرایط چاپخانه‌ها مالیات‌های سنگینی از آن‌ها مطالبه کرده‌اند. همچنین در این نامه اشاره شده است که در صورت عدم رسیدگی به مشکلات مالیاتی آن‌‌ها، بسیاری از واحدهای چاپی تعطیل خواهند شد.  

در نخستین جلسه کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران پیشنهاد شد تا با صدور نامه‌ای از جانب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به وزیر دارایی کشور نسبت به توقف فرآیند حسابرسی‌ها و مطالبه مالیات بر ارزش افزوده اقدام شود تا در یک فرصت شش ماهه با تعامل میان نمایندگان صنف چاپ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت دارایی تدبیری برای این منظور اندیشیده شود.

مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر