کد خبر: 396783 A

ایلنا: فیلم آخرین پژواک کوهستان به کارگردانی وحید پناهی و تهیه‌کنندگی بهمن منفرد به مناسبت هفته مشترک فرهنگی ایران و ایتالیا در ایتالیا اکران و بررسی شد.

 به گزارش ایلنا، فیلم آخرین پژواک کوهستان به کارگردانی وحید پناهی و تهیه‌کنندگی بهمن منفرد به مناسبت هفته مشترک فرهنگی ایران و ایتالیا در ایتالیا اکران و بررسی شد و به دلیل پرداختن فیلم به موسیقی و فرهنگ فولکلور قوم قشقایی یکی از اقوام ایرانی  مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.

آخرین پژواک کوهستان به زندگی هنری و آثار استاد محمدحسین کیانی خواننده و هنرمند برجسته عرصه موسیقی مقامی ایران و قشقایی می‌پردازد و نگاهی نیز به ویژگی‌های مختلف موسیقی قشقایی از ابعاد گوناگون دارد.

تولید فیلم آخرین پژواک کوهستان از زمستان 1386 و در زمان حیات ایشان شروع و در زمستان 1393 با اتمام تدوین و مراحل فنی دیگرآماده نمایش و پخش شد.

کیانی هنرمندی بود که حدود 110 سال عمر کرد و به قول خودش از 10 سالگی آوازخوانی را نزد اساتیدش فرا گرفته و شروع کرده بود و تا این اواخر یعنی حدود 110 سالگی کماکان با موسیقی و آواز زندگی می‌کرد. موسیقی در تمام ابعاد زندگی استاد کیانی جاری و ساری بود و می‌شد آنرا احساس کرد.

فیلم از شخصیت‌های برجسته موسیقی مقامی قشقایی نیز بهره می‌برد، اساتیدی چون فرود گرگین‌پور، فرهاد گرگین‌پور، محمود اسکندری، افسانه جهانگیری، علیرضا شهبازی، پروین بهمنی، منوچهرکیانی و ... که در پیشبرد فیلم و معرفی کیانی و موسیقی او از ابعاد مختلف تاثیرگذار بودند.

این فیلم به زودی از طریق هنر وتجربه در سینماهای این گروه در سطح کشور اکران خواهد شد.

هفته مشترک فرهنگ و هنر ایران و ایتالیا با محوریت پژوهش در حوزه مردم‌شناسی دهه اول مرداد ماه 1395 در شهر ساحلی پسکارای ایتالیا برگزار شد.

از عوامل این فیلم می‌توان به وحید پناهی: کارگردان، بهمن منفرد: تهیه‌کننده، علی محمدقاسمی: تدوینگر، علی سینا آزری: تصویربردار، علی میرمطهری و سینا خیاطان: صدابردار، آرش قاسمی: صداگذار، سامان مجد وفایی: تصحیح رنگ و نور، پژمان شاهعلی: عکاس و مهرزاد دیرین طراح گرافیک اشاره کرد.

فیلم آخرین پژواک کوهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر