کد خبر: 398115 A

در روز خبرنگار صورت گرفت؛

ایلنا: لوگوی جدید خبرگزاری کار ایران (ایلنا) در روز خبرنگار رونمایی شد.

مناسبت روز خبرنگار را با یک تغییر آغاز کردیم. تغییری در نماد رسانه با این امید که مظهری باشد برای عینیت یافتن  نقش حرفه‌ای رسانه که بیش و پیش از هرچیز محتاج آزادی بیان و حرفه‌ای شدن فضای رسانه‌ای کشور با پذیرش جایگاه واقعی رسانه و تامین ابزار مادی و معنوی آن ازسوی نهادهای دولتی؛ عمومی و نظارتی‌ست.

مناسبت روز خبرنگار همواره یادآور مظلومیت خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی است که کشور را هرگز در بزنگاه‌های حساس تنها نگذاشته و با وفاداری به چارچوب‌ مسئولیت اجتماعی؛ خواستار حرکت جامعه در مسیر ترقی و توسعه بوده‌اند. اما خود در این میان فراموش شده‌اند. کمتر مسئولی در کشور هست که به خاطر بیاورد این قشر با کمترین حقوق مادی و معنوی و کمترین ابزار ممکن هدف خود را که روشنگری جامعه است بی هیچ چشمداشتی به انجام رسانده‌است.

ما خبرنگاران تنها یک قاعده برای خود می‌شناسیم اینکه خبر را درست و به موقع برای مخاطبانمان ارسال کنیم و کاش مدیران کشور بدانند و باور داشته باشند که این سرمایه اجتماعی ارزشمند است و باید فضا را برای رشد و بالندگی آن فراهم کرد.

و اینک طرح جدید لوگوی ایلنا برگرفته از دو مفهوم کار و قلم است. "قلم" به عنوان نمادی از عرصه خبر و نگارش و "کار" نیز بیانگر رسالت اصلی این خبرگزاری یعنی اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق با کار ویژه کارگری است.

ایلنا مشتاق همفکری و همیاری صاحب‌نظران؛ کارشناسان؛ مدیران و منتقدانی است که تنها هدفشان دلسوزی و خدمت به کشور است.

و نکته آخر آنکه؛ لوگوی جدید از سوی وحید اقطاعی طراحی شده است.

خبرگزاری ایلنا لوگوی جدید ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر