کد خبر: 398206 A

ایلنا: مرضیه برومند (دبیر شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک) مناسبت روز خبرنگار و همچنین نمایش هفت اثر از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دو خبر از این دوره جشنواره را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، هفت نمایش از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک روی صحنه می‌رود.

این نمایش‌ها همگی ویژه گروه کودک و نوجوان است که توسط بازیگران و عروسک گردانانی در همین گروه سنی و با مشاوره با اساتید نمایش عروسکی به اجرا درمی‌آید. تکنیک‌های به کار رفته در این نمایش‌ها میله‌ای- کاغذی، سایه و ماریونت ... است.

 نمایش‌های «اگه گربه رو ببینم» اقتباس از طرح داستان ماهی آسمان جل نوشته نرگس آبیار ، «پهلوان کچل عاشق می شود، مثل اژدها که وارد می‌شود» نوشته احمدرضا رضوانی، «تاج وارونه» برداشتی آزاد از کتاب تاریخ از این ور نوشته احمد عربلو، «هتی هیس هیس» اقتباس از مجموعه قصه‌های شیرین جنگل  به نویسندگی ملانی جویس، «نمکی بلا و دیو ناقلا» نوشته علی بهروزنسب، «شلبی تنها نرو» نوشته ساغر لطفی‌نژاد و «خال پادشاه» برداشتی آزاد از داستان خال پادشاه نوشته جعفر توزنده جانی در این بخش روی صحنه می‌روند.

چهار نمایش این بخش با اقتباس از داستان‌های کودک و نوجوان به نگارش درآمده است.

خبرنگاران فرزندان صبور من‌اند

همچنین، مرضیه برومند به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار به اهالی مطبوعات پیام داد.

برومند در پیامش آورده است: «من هزاران فرزند دارم، دختران و پسران جوانی که با وجود مشکلات و کاستی‌ها و محدودیت‌های فراوان، بار سنگین فرهنگ و هنر این سرزمین را با شانه‌های نحیف‌شان حمل می‌کنند و خم به ابرو نمی‌آورند...

و خبرنگاران بی‌شک فرزندان صبور من‌اند، بدون تلاش و از خودگذشتگی آنها هرگز رویداد‌های اجتماعی و فرهنگی سرزمین‌مان چنین بازتاب درخشانی نداشت.

فرزندان خبرنگار من... روزتان مبارک»

شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک یکم تا هفتم شهریور ماه سال جاری با دبیری مرضیه برومند در تهران برگزار می‌شود.

مرضیه برومند روز خبرنگار شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر