کد خبر: 399989 A

ایلنا: نشست هفتگی شهر کتاب به نقد و بررسی «اسفندیارنامه» اختصاص دارد که با حضور نگارنده‌ی اثر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، شخصیت‌های روایت شاهنامه بسیارند و هر یک به داشتن تشخصی ویژه شهرت یافته‌اند اما نامورترین پهلوانان حماسه‌ی ملی دو تهمتن‌اند: رستم دستان و اسفندیار رویین‌تن. داستان‌های مربوط به اسفندیار بخش مهم و مشهوری از شاهکار حکیم فردوسی را تشکیل می‌دهد.

به تازگی کتاب «اسفندیارنامه» به قلم مهری باقری و به همت انتشارات طهوری منتشر شده است که مولف در آن کوشیده است تا آنچه را در اسناد و گزارش‌های مکتوب به اسفندیار مربوط می‌شود، از کهن‌ترین نوشته یعنی اوستا و اشارات تاریخ‌نگاران یونانی و کتب مذهبی و ادبی بازمانده از دوران پیش از اسلام به زبان پهلوی و نیز آثار نویسندگان سده‌های نخستین اسلامی تا پژوهش‌های مستشرقین، همه را گرد آورده است در مداخل جداگانه، در اختیار خوانندگان و پژوهشگران قرار دهد.

 نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «اسفندیارنامه» اختصاص دارد که با حضور  مهری باقری، ابوالقاسم اسماعیل‌پور و مجتبی‌منشی‌زاده در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.

مرکز فرهنگی شهر کتاب «اسفندیارنامه»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر