کد خبر: 400110 A

روز گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره آواها و نواهای رضوی، متن پیام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره قرائت شد.

به گزارش ایلنا، روز گذشته جمعه 22 مرداد 1395، در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی پیامِ علی جنتی به این جشنواره قرائت شد. متن این پیام را برزین ضرغامی دبیر جشنواره آواها و نواهای رضوی خواند.

متن این پیام به شرح زیر است:

پلکِ خورشید به فرمانِ تو برمی‌خیزد / صبح از سمتِ خراسان تو برمی‌خیزد

نور هر صبح می‌آفتد به درِ خانه‌ی تو / بعد، از گوشه‌ی چشمان تو برمی‌خیزد

تمام کسانی که در سرزمین پاک ایران زیست می‌کنند خراسان را قبله دلهای خود می‌دانند. همه ایرانیان شیفته حریم امنِ علی بن موسی الرضا هستند. مگر می‌شود عاشقِ پیامبر اکرم(ص) بود و به فرزندش در خاکِ خراسان عشق نورزید و در تنگناها و مصائب و مشکلات از او مدد نگرفت. مگر می‌شود دل به حریمِ حضرتش سپرد و از معارف و فرهنگش بی‌بهره ماند.

ملت بزرگ ایران افتخار دارد که میزبانِ میهمانی عزیز از تبار اهل بیتِ پیامبر است که فرمود: «قُل لا اسئَلُکُم عَلَیهِ اجرا الا المَوَدَهَ فِی القُربی»

دوستی اهل بیت (ع) برای ما ایرانیان وظیفه بزرگ دینی و میمان نوازی، آیینِ دیرینه ایرانیان است. عشق و ارادتِ ما ایرانیان به ثامن الحجج علیه آلاف التحیه و اسلام، عشق و ارادی پایان ناپذیر است که نمونه آن را در برگزاری جشنواهر امام رضا(ع) می‌بینیم. در طول سیزده دوره گذشته هر سال بر جمع عاشقانِ آن امام همام و گستره جغرافیاییِ جشنواره افزوده شده و به بیشتر شهرها و برخی روستاهای کشور رسیده است؛ و امسال به یمنِ نیاتِ پاک و خالصانه شما و تبرک عنوانِ دوره چهاردهم، این جشنواره گسترده‌تر و مسئولیت دست‌اندرکارانِ برگزاری آن درگوشه و کنار کشور سنگین‌تر شده است.

این روزها آیین‌های مربوط به برنامه‌های موضوعی جشنواره امام رضا(ع) در سراسر کشور در حال برگزاری است و همه خادمان فرهنگ رضوی تا رسیدن روز موعود و میلاد فرخنده آن حضرت لحظه شماری می‌کنند.

شما دست اندرکارِ برگزاری این جشنواره، شایستگی آن را داشته اید که در شهر و دیار خویش به افتخار خدمتگزاری حضرت ثامن الحجج نائل شده و در دایره بزرگ خادمان فرهنگ رضوی قرار گرفته‌اید.

فرهنگ رضوی در این سال‌ها به همت و ارادت شما نشر و نمو یافته و معارف اهل بیت(ع) در خانه دل‌ها بارور شده است. به همه شما عزیزان تبریک می‌گویم و برایتان در این مسیر نورانی عزت و سربلندی آرزومندم.

لازم می‌دانم از همراهی و دلسوزی مدیران اجرایی آن استان، به ویژه نماینده محترم ولی فقیه در استان، استاندار محترم، نمایندگان محترم مجلس و اصحاب اندیشه و فرهنگ و هنر که پشتوانه این حرکت فرهنگی بوده‌اند صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نموده مزید توفیق همگان را از درگاه خداوند متمعال خواستارم.

علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی

 

علی جنتی جشنواره آواها و نواهای رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر