کد خبر: 400208 A

ایلنا: بیش از ۷۰۰ نفر با بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ اثر در بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان شرکت کردند.

به گزارش ایلنا، با پایان مهلت ثبت نام بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ۷۱۹ نفر با ۲ هزار و ۷۵۹ اثر در جشنواره شرکت کردند.

در رشته عکاسی ۹۲۳ اثر، نقاشی ۴۴۵ اثر، طراحی ۳۹۹ اثر، پوستر ۳۴۳ اثر، تصویرسازی ۲۶۲ اثر، حجم ۱۰۰ اثر، خوشنویسی ۹۸ اثر، کاریکاتور ۹۷ و نگارگری ۹۲ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که پس از بررسی آثار، هنرمندان نهایی برای شرکت در بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان معرفی می شوند. جوانان از ۳۱ استان در بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان شرکت کرده اند که بیشترین شرکت کنندگان از استان های تهران، اصفهان، کردستان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی هستند.

بیست و سومین دوره­ جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان برای جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال در رشته های نقاشی، خوشنویسی(نستعلیق)، نگارگری(نگارگری، گل و مرغ، تذهیب)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون ، چهره)، تصویرسازی، حجم و ارتباط تصویری (پوستر) شهریورماه امسال در سنندج برگزار می شود.

جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان به صورت کارگاهی برگزار می شود و پس از انتخاب و بررسی آثار ارسالی به سایت جشنواره، هنرمندان منتخب برای حضور در جشنواره معرفی می­ شوند.

بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان به دبیری رضوان صادق زاده از سوی دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و همراهی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها شهریورماه سال جاری در سنندج برگزار می‌شود.

جشنواره هنرهای تجسمی جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر