کد خبر: 404779 A

ایلنا: هزار و 200 اثر هنری در خانه هنرمندان ایران با قیمت واحد 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بازار هنر با هدف فروش آثار هنری در موضوع هنرهای تجسمی در زمینه‌‌های سفال،‌ نقاشی و عکس در تاریخ اول خرداد ماه فراخوان عمومی داد و هنرمندان سراسر کشور می‌توانستند ۱۰ اثر در رشته‌های نقاشی، نگارگری، نقاشی‌خط، تصویرسازی، مجسمه، سرامیک هنری و عکاسی را در سایت ثبت کنند.

پس از ۶۵ روز، سایت طبق برنامه زمان‌بندی مندرج در فراخوان بسته شد و ۹۱۹۵ اثر از ۱۶۰۷ نفر برای انتخاب دریافت شد. پس از چندین مرحله بازبینی آثار، تعداد ۱۲۰۰ اثر از ۴۴۰ نفر انتخاب و برای تحویل اصل آثار به دبیرخانه هنری، در مدت دو هفته، اطلاع‌رسانی شد. این بازار از روز جمعه پنجم شهریور ماه افتتاح در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

جمشید حقیقت‌شناس درباره برگزاری این بازار به خبرنگار ایلنا،‌ گفت: بازار هنر در حوزه‌های سفال، ‌نقاشی، عکس در خانه هنرمندان ایران و براساس قیمت واحد 500 هزار تومان در حال برگزاری است. از این مبلغ بخشی برای مکان برگزاری بازار برداشته می‌شود و بخشی از آن در اختیار هنرمند قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: طبق فراخوانی که از سوی موسسه هنرهای تجسمی اعلام شد به هنرمندان پیشنهاد دادیم تا کارهایی که با این قیمت پایه می‌توانند عرضه کنند برای ما ارسال کرده و هر هنرمند 10 اثر برای ما فرستاد و ما از میان آنان آثاری را انتخاب کردیم.

مسئول بازار هنر با بیان اینکه بخشی از هنرمندان نیز برای این بازار دعوت شده‌اند؛ تصریح کرد: از هنرمندانی که در دوره‌های قبل در این بازار شرکت کردند و آثار آنان قابلیت نمایش و فروش داشت نیز دعوت کردیم.

حقیقت‌شناس تاکید کرد: موضوع این بازار کیفیت آثار هنری بود و اسم و برند هنرمند مهم نبود. هدف از انتخاب این آثار این بود که آثار هنری در خانه‌های مردم، موسسات، شرکت‌ها و بانک‌ها وارد شود.

قیمت واحد 500 هزار تومان برای آثار تعیین شده است او در پاسخ به این سوال که آیا این بازار برای هنرمند صرفه اقتصادی دارد، گفت: بله در درازمدت قطعا سودمند خواهد بود به این دلیل که وقتی از یک هنرمند اثری خریداری می‌شود قطعا خریدار پیگیر دیگر آثار این هنرمند نیز خواهد بود.

نمایشگاه «بازار هنر» جمعه پنجم شهریور ساعت ۱۰ صبح افتتاح شد و تا ۱۰ شهریور هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
خانه هنرمندان ایران بازار هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر