کد خبر: 404850 A

تقدیم همه نمایش‌های روز پنجم به هنرمند فقید؛

ایلنا: پرونده شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک با گرامیداشت یاد و خاطره داود رشیدی، به پایان می‌رسد.

به گزارش ایلنا، آیین پایانی جشنواره تئاتر عروسکی شامگاه 7 شهریور ماه با یاد و خاطره داود رشیدی هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که روز پنجم شهریور ماه درگذشت، برگزار می‌شود.

کارگردانی اختتامیه این دوره از جشنواره بر عهده امیر اثباتی است؛ در این برنامه بزرگداشت دو نمایشگر عروسکی، بهروز غریب‌پور و ددی پودامجی نمایشگر عروسکی از هند و اولین رییس غیر اروپایی یونیمای جهانی برپا می‌شود.

اجرای چند قطعه کوتاه نمایشی در کنار معرفی برگزیدگان از دیگر برنامه‌های این اختتامیه است.

آیین پایانی شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک ساعت 20:30 روز یکشنبه 7 شهریور ماه در تالار اصلی تئاتر شهر برگزار می‌شود.

اجراهای روز پنجم به داود رشیدی تقدیم شد

در پنجمین روز از جشنواره نمایش عروسکی که صبح روز آن شاهد اتفاقی ناراحت‌کننده برای سینمای ایران و همه هنرمندان تئاتر تلویزیون در این عرصه بودیم، داود رشیدی بازیگر با سابقه تئاتر و سینما از میان ما رفت که به دلیل در گذشت این هنرمند گرانمایه تمامی نمایش‌هایی که روز جمعه 5شهریور ماه به روی صحنه رفت به وی تقدیم شد.

ادیسه باز هم چهارسو را متحیر کرد

نمایش ادیسه کاری از کشور روسیه به کارگردانی «الکسی للیاوسکی» در دومین روز از اجرای خود همچنان با استقبال خوب مخاطبان خود مواجه شد تا جایی که عده‌ای از تماشاگران به دلیل پر بودن سالن بر روی زمین نشسته و آن را تماشا کردند، ادیسه که هاله‌ای از طنز در آن مشاهده می‌شد و در بعضی از قسمت‌ها لبخند را به روی لب مخاطبانش می‌نشاند با زبان روسی اجرا شد اما ترجمه فارسی و انگلیسی آن نیز نمایش داده می‌شد این نمایش توسط دو بازیگر آقا به روی صحنه آمد که این دو قسمت‌هایی از زندگی ادیسه را تعریف می‌کردند.

سفری تاریخی با اپرای عروسکی سعدی

این نمایش به کارگردانی بهروز غریب‌پور که تاکنون با گروه «آران» اپراهای عروسکی متعددی از جمله «رستم و سهراب»، «حافظ»، «مولوی»، «عاشورا»، «مکبث»، «لیلی و مجنون» را اجرا کرده است برای پنجمین شب به روی صحنه رفت، البته غریب‌پور سال گذشته این اپرا را به اجرای عمومی درآورده بود که این بار آن را در جشنواره مشاهده کردیم همچنین در این اپرا محمد معتمدی آواگر نقش سعدی بود این اجرا نیز که با علاقه‌مندانی بسیاری رو به رو شده بود و در میان آنها ایدویا مارتینز دبیرکل اتحادیه یونیما نیز حضور داشت.

نمایش « ملاقات با گودو » با پانزده درصد تخفیف

نمایش ملاقات با گودو در کافه پایتخت به کارگردانی غزل اسکندر نژاد با پانزده درصد تخفیف امروز در روز شنبه 6شهریور ماه به داود رشیدی تقدیم خواهد شد... به دلیل اینکه وی یکی از نخستین کسانی بود که در سال 1347 نمایش "در انتظار گودو" نوشته ساموئل بکت را در ایران به روی صحنه آورد...

این اجرا در دو سانس 17:30و19:30 در تالار چهارسو میزبان هنر دوستان خواهد بود.

داود رشیدی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر عروسکی تهران – مبارک داود رشیدی درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر