کد خبر: 405720 A

ایلنا: «بچه‌های راه‌آهن» روایت زندگی فیلیس، پیتر و روبرتا است که طی حادثه‌ای مجبور به زندگی در حاشیه‌ی شهر و تجربه‌ زندگی در میان تهیدستان می‌شوند.

‌به گزارش ایلنا، این رمان با طرح جلد و ویرایشی جدید به تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار کتاب شده است.

رمان «بچه‌های راه‌آهن» که نخستین بار با ترجمه‌ی پری منصوری (کیانوش) در سال 1355 در انتشارات کانون به چاپ رسیده؛ این روزها با تغییراتی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

داستان «بچه‌های راه‌آهن» نخستین بار در سال 1905 در یک مجله انتشار و سپس در قالب کتابی کلاسیک مطرح شده است. سال‌ها بعد چند اقتباس سینمایی این اثر را در تمام کشورهای جهان ماندگار کرده است.

کتاب «ادیت نسبیت» با جملاتی گیرا و جذاب آغاز می‌شود: «آن‌ها از اصل بچه‌های راه‌آهن نبودند. تصور نمی‌کنم که تا آن موقع راجع به راه‌آهن هیچ فکری هم کرده بودند جز این که آن را وسیله‌ای برای رسیدن به «ماکسیلین»، «کوک»، «پانتومیم»، «باغ‌وحش» و «مادام تسو» بدانند. آن‌ها فقط بچه‌هایی حومه‌نشین و عادی بودند که با پدر و مادرشان در یک خانه ییلاقی معمولی با روکار آجر قرمز زندگی می‌کردند.»

این کتاب که در طرح «پنجاه سال مهر و همگامی با کودکان و نوجوانان» تجدید چاپ شده است مناسب گروه سنی «د» و «ه» (دوره اول و دوم متوسطه) و قابل خریداری از فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بچه‌های راه‌آهن پری منصوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر