کد خبر: 407395 A

ایلنا: نشریه جدید «نقد هنر» با رویکرد فرهنگی – هنری به جرگه مطبوعات کشور پیوست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دو ماهنامه فرهنگی – هنری «نقد هنر» با سردبیری حمیدرضا قنبری در نخستین شماره خود ویژه مرداد و شهریور ماه 95 با نگاهی به پرونده آثار «دیوید ممت» منتشر شد.

دیوید آلن ممت؛ نویسنده و کارگران شهیر تئاتر و سینما است که به عنوان هنرمند، قلم کوبنده‌ای در نقد دارد. توجه جهانی به آثار ممت باعث شده او در بحث نقد و توصیه، اندیشه‌هایش را رها و آزاد منتشر کند؛ گرچه وی در نقدهایش گاه خودش را نیز نقض می‌کند! از سوی دیگر منتقدان نیز بدون ملاحظه، به نقد آثار دیوید ممت پرداخته‌اند؛ که غور در بستر اندیشه‌ورزی هر دو سو، باعث لذت مخاطب شده و می‌شود.

ممت در کشور ما نیز شناخته شده و پرطرفدار است، کتاب‌هایش ترجمه می‌شوند و نمایش‌نامه‌هایش به روی صحنه می‌روند، ولی به نظر می‌رسد همچنان باید او را شناخت.

ترجمه نقد سه نمایش‌نامه «بوفالوی آمریکایی»، «اولئانا» و «گلنگری گلن راس» و توصیه ممت در انجمن منتقدان تئاتر آمریکا خطاب به بازیگران، در شماره نخست «نقد هنر» منتشر شده است.

همچنین نمایش‌نامه رادیویی «4 صبح» از‌آثار ممت که برای اولین بار توسط «نقد هنر» ترجمه و ارائه شده می‌تواند فرصت خوبی برای دانشجویان رشته تئاتر باشد تا با سبک نگارش این نمایش‌نامه‌نویس بیشتر آشنا شوند.

از دیگر مطالب این شماره از «نقد هنر»، می‌توان به گفت‌وگوی بلند «جان لار» با دیوید ممت و نیز مقاله‌ای به قلم ممت پیرامون نمایش رادیویی اشاره کرد: ضمن اینکه نقد کتاب «تئاتر» ممت توسط «میتو سی‌استون» نیزدر این مجله به چاپ رسیده است.

دو ماهنامه فرهنگی – هنری «نقد هنر» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی سارا منصوری و سردبیری حمیدرضا قنبری ویژه تابستان 95 با قیمت 5000 تومان منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نشریه «نقد هنر»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر