کد خبر: 412695 A

ایلنا: سازندگان مجموعه تلویزیونی با من خوش می گذره می گویند که نمایش این مجموعه از سایت آپارات غیر قانونی است.

 به گزارش ایلنا، مرتضی آتش زمزم (کارگردان و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون) گفت: درحالی‌که تهیه سرمایه برای فیلمسازی در کشور با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، متاسفانه برخی سایت‌ها و پایگاه‌های اینترنتی دارای مجوز، در فاصله اندکی از توزیع آثار در شبکه ویدئویی اقدام به کپی و توزیع غیرقانونی آن می‌کنند یا با بی‌شرمی تمام، لینک دانلود آن را برای افزایش کلیک‌هایشان در دسترس کاربران قرار می دهند. اقدامی که شبکه نمایش خانگی را فلج کرده و شاید بزودی دیگر کسی جرات نکند وارد این حوزه از فعالیت هنری شود.

کارگردان و تهیه‌کننده «با من خوش میگذره» که نخستین قسمت این مجموعه را از هفته گذشته وارد شبکه ویدئویی کرده، افزود: شگفت‌آور آنکه سایتی مثل آپارات که ادعای فعالیت در چارچوب قانونی را دارد نیز اخیرا لینک دانلود مجموعه «با من خوش میگذره» را در اختیار کاربران قرار داده است که مصداق کسب درآمد نامشروع از جیب دیگران است. متاسفانه در کم‌توجهی نهادهای مسئول، برخی سایت‌های قانونی همدست قاچاقچیان محصولات فرهنگی شده‌اند.

کارگردان فیلم سینمایی در نوبت اکران «مالیخولیا» خبر داد: ما به دادسرای فرهنگ و رسانه از آپارات و دیگر سایت‌هایی که مجموعه «با من خوش میگذره»  را به صورت غیرقانونی در فضای مجازی منتشر کرده‌اند؛ شکایت کردیم. نفس این اقدام نیزنه صرفا به خاطر فیلم خودمان بلکه برای جلب توجه بیشتر مردم و مسئولان به مسئله کپی‌رایت و ترویج فرهنگ حفظ حقوق فیلمسازان و مولفین و احترام به آن بود. من می‌دانم که خیلی از همکارانم از این ناحیه لطمات مالی شدیدی دیده‌اند و اگر تا دیروز سایت‌های بی نام و نشان به آثار فرهنگی دست‌اندازی می‌کردند، امروز شاهدیم دامنه این اقدام به سایتی مثل آپارات نیز رسیده است. جالب آنکه سایت یوتیوب نیز اخیرا اقدام مشابهی کرده بود که با تذکر ما آنرا از روی خروجی خود حذف کرد.

کارگردان سریال‌های «خاتون» و «سایه سلطان» در پایان گفت: از مردم فرهنگ مدار و هنردوست کشورمان  تقاضا دارم از دانلودهای غیرقانونی آثار فرهنگی که نوعی سرقت محسوب می‌شود و ضربه شدیدی به جریان تولید فیلم و سریال توسط بخش خصوصی در کشور می‌زند خودداری و از مسئولان امر هم می‌خواهم تا با قاچاقچیان محصولات فرهنگی برخورد شدیدی کنند.

امیرحسین صدیق، خواننده پاپ حسام لرنژاد و مهران غفوریان در مجموعه «با من خوش میگذره!» در سفری ماجراجویانه، توریستی در لبنان رقابت کرده‌اند که قسمت نخست آن یکشنبه گذشته توزیع شد.

سایت آپارات با من خوش میگذره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر