کد خبر: 412702 A

ایلنا: نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو با حضور ناشران ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، بیست‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو از جمعه دوم تا یکشنبه چهارم مهرماه و با حضور ناشرانی از ایران برگزار می‌شود.

غرفه ایران که از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برپا می‌شود آثاری از ناشران و مراکز علمی و فرهنگی کشورمان را به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ژاپنی عرضه می‌کنند؛ انتشارات بین‌المللی الهدی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، بنیاد دایره‌المعارف اسلامی؛ فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی؛ مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی و مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری منتخبی از آثار خود را در این نمایشگاه درمعرض دید تماشاگران می‌گذارند.

همچنین در این نمایشگاه بخشی به ارائه کتاب‌های آموزش فارسی بخصوص به زبان ژاپنی اختصاص دارد. نمایش آثاری که در ایران درباره ژاپن منتشر شده است و ترجمه‌های فارسی آثار نویسندگان ژاپنی دیگر اقدامات بخش ویژه غرفه ایران است. معرفی هنر خوشنویسی و نیز کلاس‌های آموزش فارسی رایزنی از سوی بانو تسونودا نیز ویژه‌برنامه روز شنبه غرفه ایران است. همچنین با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران مستند نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پخش و بروشورهای معرفی نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

معرفی قرآن با ترجمه ژاپنی ساوادا به عنوان کتاب نمونه غرفه ایران در سایت نمایشگاه انجام شده است و ساوادا نیز برای پاسخگویی به پرسش‌های مراجعه‌کنندگان در غرفه حضور دارند.

کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان هم در سالن کودکان غرفه ویژه‌ای را با حضور حاجیان مدیرکل کانون برپا خواهد داشت.

افتتاحیه نمایشگاه کتاب در روز ٢٣/ سپتامبر با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

بیست‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب توكیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر