کد خبر: 412765 A

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد:

ایلنا: محمد اله‌یاری از طراحی و پیاده‌سازی سامانه اینترنتی انتخاب کتابدار برتر توسط اداره کل امور کتابخانه‌ها و با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش ایلنا، با طراحی سامانه اینترنتی انتخاب کتابدار برتر، کتابداران می‌توانند از تاریخ ۳ الی ۸ مهرماه با مراجعه به این سامانه نسبت به تکمیل پرونده جهت انتخاب کتابدار برتر سال ۹۵ اقدام کنند.

 محمد اله‌یاری (معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی) با اشاره به آیین تجلیل از مقام کتابدار گفت: از آنجاکه کتابداران به‌عنوان اصلی‌ترین و باارزش‌ترین سرمایه‌های انسانی در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از جایگاه والایی برخوردار هستند، هرساله در آبان ماه و هم‌زمان با سالروز  بزرگداشت فقیه فیلسوف و مفسر ارزشمند شیعه، علامه سیدمحمدحسین طباطبایی (ره)، با هدف ارج نهادن به مقام و منزلت کتابداران، تقدیر از تلاش‌های بی‌شائبه آنان در عرصه جهاد فرهنگی کشور، تکریم و پاسداشت مقام کتاب و کتابخوانی، برنامه‌هایی در سراسر کشور  برگزار می‌شود که ازجمله آن‌ها انتخاب و معرفی کتابداران برتر کشور است.

وی افزود: در آخرین دوره انتخاب کتابداران برتر در سال ۱۳۹۴، کارگروه ویژه‌ای تشکیل شد که ازجمله تصمیمات آن کارگروه، پیاده‌سازی فرایند انتخاب کتابداران برتر در قالب نرم‌افزار و به‌صورت تحت وب بوده است؛ تا هم فرصت حضور و مشارکت برابر برای تمامی کتابداران فراهم شود و هم مدت‌زمان بررسی و ارزیابی پرونده‌ها و امتیازدهی به آنان نیز تسریع شود؛ به همین منظور، اداره کل امور کتابخانه‌ها که متولی بررسی پرونده‌های دریافتی و انتخاب کتابداران برتر است، با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات، زیرساخت فنی و فرایندی این امر را فراهم کرده‌اند که در قالب سامانه اینترنتی انتخاب کتابدار برتر فعال شده است.

اله‌یاری در ادامه اعلام کرد، دسترسی به سامانه اینترنتی انتخاب کتابدار برتر، از طریق وب‌سایت سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی (سامان) امکان‌پذیر خواهد شد. کتابداران و مسئولان کتابخانه‌ها می‌توانند از تاریخ ۳ الی ۸ مهرماه نسبت به تکمیل پرونده‌های خود اقدام کنند.

وی افزود: کتابداران محترم ضمن ارسال مدارک خود از طریق این سامانه، در زمان تعیین‌ شده، می‌بایست مدارک خود  را به کمیته‌های استانی نیز ارائه دهند.

نهاد کتابخانه‌های عمومی هر سال همزمان با روز ۲۴ آبان، روز کتاب،‌ کتابخوانی و کتابدار،‌ از کتابداران برتر کشور تجلیل و تقدیر می‌کند.

نهاد کتابخانه‌های عمومی نهاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر