کد خبر: 413326 A

ایلنا: 100 ناشر تخصصی کتاب‌های دفاع مقدس بیش از 5000 عنوان کتاب را در هفتمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس عرضه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هفتمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با حضور 100 ناشر از امروز در مصلای امام خمینی آغاز به کار می‌کند.

حسین صفری (مدیر اجرایی هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی کتاب دفاع مقدس) در  درباره تاثیرات این نمایشگاه بر روند فعالیت ناشران دفاع مقدس گفت: از جمله تاثیرات برگزاری این نمایشگاه در روند چاپ و تکثیر آثار حوزه دفاع مقدس می‌توان به افزایش تولید کتاب‌های مرتبط با دفاع مقدس و همچنین تشویق ناشرانی که چندان در این حوزه فعال نبودند و تنها 2 تا 3 کتاب منتشر کرده بودند و همینطور ورود مجدد آثار دفاع مقدس که از دوره چاپ خارج شده بودند به بازار کتاب و جلب توجه نویسندگان نوقلم به نوشتن از دفاع مقدس می‌توان نام برد.

صفری همچنین تاکید کرد: در کنار این‌ها تشکیل انجمن مجمع ناشران دفاع مقدس را می‌توان یکی از دستاوردها و نتایج برگزاری این نمایشگاه دانست. این نمایشگاه در دوره‌های ابتدایی وقتی به منظور ترویج و انتشار کتاب‌های تخصصی حوزه دفاع مقدس آغاز به کار کرد در استان‌ها و شهرهای مختلف برگزار شد و این دوره دومین بار است که تهران با همکاری سپاه حضرت رسول (ص)، سازمان حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد میزبان نمایشگاه شده است و از این به بعد نیز شهر تهران محل برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب دفاع مقدس خواهد بود.

او در پایان تاکید کرد: دوره اول این نمایشگاه با حضور 40 تا 50 ناشر برگزار شد و بعد از گذشت 7 سال همزمان با هفته دفاع مقدس ناشران فعال در چاپ و تکثیر آثار مرتبط با دفاع مقدس این تاریخ را در تقویم خود به عنوان یک تقویم نمایشگاهی برای کتاب‌های دفاع مقدس ثبت کردند. در این دوره توجه ویژه‌ای به بخش جنبی داریم و برنامه‌های متنوعی از رونمایی‌ها، حضور نویسندگان و اهالی قلم، نشست‌ها و گفت‌وگوهای مختلف در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس ساعت 16 امروز (شنبه 3 مهرماه) با حضور معاون فرهنگی وزارت ارشاد، سردار سلامی، نمایندگان مجلس و جمعی از شخصیت‌های کشوری، لشکری و فرماندهان سپاه برگزار می‌شود.

نمایشگاه تا روز نهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

هفتمین دوره نمایشگاه کتاب دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر