کد خبر: 413640 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

ایلنا: احمد نادعلیان با بیان اینکه نقاشی روی پارچه را به صورت رایگان به زنان و دختران جزیره قشم آموزش می‌دهد؛ گفت: هزینه‌های این آموزش برای افراد بومی رایگان و برای افرادغیربومی توسط حامی تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ احمد نادعلیان درباره برنامه‌های آتی‌اش گفت: به تازگی آموزش‌های نقاشی روی پارچه را به صورت رایگان در روستاهای قشم آغاز کردیم.

 او با بیان اینکه ده سال است که مشغول فعالیت در این زمینه است؛ ادامه داد: قطعا استقبال خوبی از این طرح خواهد شد در گذشته در جزیره هرمز این طرح را اجرا کردیم و امسال نیز طراحی روی پارچه را آموزش می‌دهیم. 

 این هنرمند افزود: علاوه بر این آموزش‌ها که برای اشتغال خانم‌ها و دختران روستایی در نظر گرفته شده؛ آموزش نقاشی روی چوب را نیز شروع کردیم.

 نادعلیان با بیان اینکه حمایت‌کننده دولتی ندارد؛ گفت: ما از طریق فضای مجازی اعلام کردیم آموزش برای افراد بومی رایگان است و افرادی که علاقمند هستند؛ می‌توانند حامی کسانی شوند که می‌‌خواهند در این کلاس‌ها شرکت کنند.

 او ادامه داد: به میزان افراد متقاضی شرکت در این کلاس‌ها، افراد حامی نیز ثبت‌نام کرده‌اند قطعا اگر ثبت‌نام هنرجویان بیشتر شود دوباره برای جذب حامیان اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

این هنرمند افزود: مهمترین مسئله در این برنامه مشارکت اجتماعی افراد است چراکه در مجموع هزینه‌ای که برآورد شده به مقداری نیست که از یک شغل تامین‌کننده باشد اما من مشارکت اجتماعی افراد را دوست دارم.

 نادعلیان درباره حضورش در نمایشگاه‌های خارج از کشور گفت: در نمایشگاه بین‌المللی هنر طبیعت در مجارستان شرکت کردم و از آنجا سفری هفتگانه به کشورهای شرق اروپا داشتم و در کشورهایی مانند لهستان، لیتونی، لیتوانی و ... کار کردم.

 او افزود: این نمایشگاه نه تنها میزبان علاقمندان مجاری است بلکه به دلیل موقعیت گردشگری که نیز دارد گردشگران بسیاری از آن بازدید می‌کنند و این موقعیت بسیار خوبی را ایجاد کرده بود این نمایشگاه دو الی سه ماه نیز ادامه دارد.

 این هنرمند تصریح کرد: علاوه بر آثاری که من در این نمایشگاه در بخش بین‌الملل ارائه کردم یک بخش نیز برای معرفی کشور ایران در این نمایشگاه اختصاص داده شده بود.

 او ادامه داد: پس از بازگشت به نمایشگاه دوسالانه بین‌المللی هنر طبیعت در کشور کره جنوبی دعوت شدم همچنین مدتی را در نگارخانه‌ای در تایلند مشغول فعالیت بودم.

احمد نادعلیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر