کد خبر: 414007 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

ایلنا: رامبد شکرابی که دوره‌ای جزو سوپراستارهای سینما و تلویزیون به‌شمار می‌رفت؛ این روزها با مشکل کم‌کاری و تقریبا بی‌کاری مواجه شده است. او کمبود تولید را دلیل اصلی این کم‌کاری می‌داند.

بازیگر معمای شاه در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با گلایه از کم‌کاری‌های اخیرش در سینما و تلویزیون گفت: این روزها مشغول هیچ کاری نیستم. پیشنهاداتی بوده که باب میلم نبوده و البته محور اصلی این کم‌کاری فیلم‌نامه و موضوعات مالی است.

رامبد شکرآبی ادامه داد: متاسفانه درصد بالایی از آرتیست‌های ما بازیگران خاموش هستند که اتفاقا تعدادشان هم بسیار بالاست. به این قبیل بازیگران؛ گروهی از کارگردانان کارنابلد پیشنهاد کار می‌دهند یا کسانی که توقع کار مجانی یا همراه با دستمزد بسیار کم دارند.

وی افزود: چند سال پیش موجی از تله‌فیلم‌های تلویزیونی به وجود آمد که باعث یک رونق کاذب در عرصه کار تلویزیون شد و موجب شد تعداد زیادی از چهره‌های تازه در حوزه بازیگری یا دیگر امور فنی جذب کارهای تصویری و سینمایی و تلویزیونی شوند اما درنهایت حبابی بیش نبود. چون با توقف این سیاست؛ با حجم بالایی از بیکاران مواجه شدیم.

وی ادامه داد: نکته جالب این تله‌فیلم‌ها این بود که شاید از 100 فیلم 50 مورد به پخش می‌رسید و از این میان شاید 3 تا 4 کار دیده می‌شد. بر این اساس من هم در این چند سال بیکار نبودم اما کارهایی که کار کردم؛ دیده نشدند.

شکرابی گفت: موقعی که تولید فیلم‌های نود دقیقه‌ای شروع شد، بار مالی خوبی داشت. برای 15 روز کار؛ پول خوبی می‌گرفتیم اما پخش نشدن این آثار باعث دیده نشدن بازیگران می‌شد. ولی عمدتا این فیلم‌ها ارزش ساخت نداشتند.

وی ادامه داد: کارگردان یا تهیه‌کننده با زبان چرب و مانور سرمایه‌گذار پول می‌گذاشت و کار را شروع می‌کرد اما در انتها فیلم‌های بی‌کیفیتی می‌دیدیم که علم این کار را نداشتند و فقط بلد بودند بقیه را مجاب کنند تا سرکار حاضر شوند.

وی افزود: تولیدات سینما در گذشته رونق بهتری داشت. شاید شبکه‌های ماهواره‌ای در این بی‌رونقی تاثیر گذاشته یا تغییر سلیقه مخاطب. به نظرم نگرش به سریال دیدن تغییر کرده. این روزها مخاطبان سریال‌های هرشبی را با تعداد بیش از 40 قسمت دارند برای آنکه خود را برای 6 ماه یا یکسال سرگرم کنند.

بازیگر معمای شاه ادامه داد: چندی قبل اکثر کانال‌های تلویزیون هر شب سریال داشتند. اما این روزها تولیدات سیما به شدت کاهش یافته. دایم سریال‌های تکراری پخش می‌شود و مردم هم ترجیح می‌دهند در سینمای خانگی شهرزاد را دنبال کنند.

وی درباره بازگشت به صحنه تئاتر گفت: سال گذشته تئاتری در مشهد بازی کردم که با استقبال مواجه شد و کاری که قرار بود 25 اجرا داشته باشد؛ 35 اجرا گرفت.

وی افزود: امسال هم دو پیشنهاد خوب تئاتر داشتم که به خاطر بازی در سریال معمای شاه وقت نکردم در آنها حضور داشته باشم. بخش‌های مرتبط با من در این سریال تا سال 1341 ادامه دارد. البته ممکن است بخشی از این سریال هر روز هفته پخش شود در غیر این‌صورت تا 4 ماه آینده بازی من ادامه خواهد داشت.

شکرابی در پایان گفت: خیلی دوست داشتم در مقام کارگردانی و تهیه حضور داشته باشم ولی به خاطر کیفیت‌های پایین فیلم‌های تولید شده و بازگشت مبهم و شاید غیرممکن سرمایه فکر نمی‌کنم امکان ساخت فیلم در حال حاضر مهیا باشد.

رامبدشکرابی بازیگران خاموش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر