کد خبر: 414841 A

ایلنا: سلطان اسعد (معاون شورای اجرایی حزب الله لبنان) در کتاب "معمار محبت" می‌گوید: «سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان کسی بود که مسئله تغییر نام حسن شاطری را مطرح کرد و پیشنهاد داد تا به مردم با نام دیگری غیر از حسن شاطری معرفی شود. مهندس هم بلافاصله پذیرفت و نام "حسام خوشنویس" برگزیده شد، نامی که تا زمان شهادتش با آن شناخته شد.

به گزارش ایلنا؛ سلطان اسعد (معاون شورای اجرایی حزب الله لبنان) در کتاب "معمار محبت" می‌گوید: اخلاص "حسن شاطری" نسبت به حزب‌الله لبنان و تقدیس مقاومت و محبت ویژه‌اش به "سیدحسن نصرالله" برخاسته از عشقی بی‌مثال نسبت به جهاد و مجاهدین بود. او اعتقاد داشت که رهبری سیدحسن نصرالله نعمتی از جانب خداوند است. کار در لبنان را فرصتی برای کار ذیل حزب‌الله لبنان به شمار می‌آورد.

اولین دیدار او پس از ورود به لبنان، دیدار با حضرت سیدحسن بود و در آن دیدار وظایفی را که در زمان حضورش در لبنان به آن خواهد پرداخت شرح داد و موافقت اولیه را از ایشان دریافت کرد.

سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان کسی بود که مسئله تغییر نام حسن شاطری را مطرح کرد و پیشنهاد داد تا به مردم با نام دیگری غیر از حسن شاطری معرفی شود. مهندس هم بلافاصله پذیرفت و نام "حسام خوشنویس" برگزیده شد، نامی که تا زمان شهادتش با آن شناخته شد.

* کتاب "معمار محبت"؛ زندگینامه شهید حسن شاطری امروز (چهارشنبه 7 مهرماه 95) در فرهنگسرای شفق با حضور "شیخ علی ضاهر" از مسئولان حزب‌الله لبنان، "اسماعیل احمدی‌مقدم"، فرمانده سابق نیروی انتظامی و "حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان" رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی رونمایی شد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر