کد خبر: 416442 A

ایلنا: دبیرخانه چهارمین جشنواره فیلم یاس اعلام کرد: ۱۰۸ اثر بلند از فیلمسازان داخلی به این رویداد سینمایی بین‌المللی رسیده است.

به گزارش ایلنا، فیلمسازان کشورمان ۱۰۸ اثر بلند به دبیرخانه جشنواره فیلم یاس ارسال کرده‌اند.

همچنین هیات انتخاب این رویداد سینمایی کار بازبینی این فیلم‌ها را در همین هفته آغاز کرد و تا پایان مهرماه آثار پذیرفته شده در بخش مسابقه چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس از سوی دبیرخانه اعلام خواهد شد.

در این بخش ۱۶ یاس زرین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل زن، بازیگر مکمل مرد، بهترین تصویربرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی، بهترین صدا، بهترین چهره‌پردازی، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین کارگردان اول و جایزه ویژه هیات داوران اهدا می‌شود.

در این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم یاس برای نخستین بار سریال‌های تولید شده در شبکه نمایش خانگی مورد ارزیابی قرار گرفته و به بهترین اثر، کارگردانی، فیلمنامه و بازیگر، یاس زرین اهدا می‌شود.

هدف از برگزاری این بخش، تشویق و ترغیب فیلمسازان برای ورود به عرصه سریال‌سازی با رویکرد جدید در ساختار و محتوای این آثار است. تقدیر از ویدیورسانه بر‌تر از دیگر بخش‌های جشنواره چهارم یاس است.

چهارمین جشنواره فیلم یاس ۹ تا ۱۳ آبان به دبیری سیدمصطفی ابطحی در مازندران برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم یاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر