کد خبر: 416522 A

ایلنا: نمایش صوتی عاشورایی «هفتاد و سومین نفر» با صدای «شهاب حسینی»، «حامد بهداد» و «بهروز رضوی» منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد که همزمان با پخش، این اثر به صورت مجازی و از طریق سایت «بیپ تونز» نیز در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، حماسه کربلا بخشی جدانشدنی از زندگی شیعیان است، در طول تاریخ هنرمندان مختلف به طرق خاص خودشان سعی در بازسازی این حماسه داشته‌اند تا یاد این بزرگترین حادثه تاریخ شیعه همواره در ذهن مسلمانان و جهانیان باقی بماند، در این میان تعزیه با ترکیبی از موسیقی، نمایش و موضوعی مذهبی از بزرگترین دستاوردهای ایرانیان بوده است که با پیشرفت تکنولوژی راه‌های بیشتری برای حفظ خاطرات محرم از جمله نمایشنامه و کتاب‌های صوتی به وجود آمد. برهمین اساس «هفتاد و سومین نفر» اثری است در بزرگداشت حماسه کربلا، قصه مظلومیت و رشادت، عطش و خون، آزادگی و جنگاوری، درجه ایمان به خدا و شهادت در راه اوست. کارهای هنری بی شماری در مورد حماسه حسینی صورت گرفته، اما این اثر فضا و ژانری را انتخاب کرده است که فضای کربلا را زنده پیش روی مخاطب قرار می‌دهد.

کارگردان هنری «هفتاد و سومین نفر» را «رضا اقتصادی» بر عهده داشته است. هنرمندانی همچون «شهاب حسینی»، «بهروز رضوی» و «حامد بهداد» به عنوان صدا پیشه در آن حضور داشته اند و موسیقی «امید روشن بین» نیز به خلق زنده تر فضا کمک شایانی داشته است.

می‌‌توانید آلبوم «هفتاد و سومین نفر» را از فروشگاه‌های فرهنگی سراسر کشور تهیه کنید یا با مراجعه به سایت بیپ تونز به صورت قانونی و با رعایت حقوق هنرمندان آن را قانونی دانلود نمایید.

«هفتاد و سومین نفر»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر