کد خبر: 422060 A

ایلنا: دو کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با سه کتاب دیگر ناشران ایرانی به فهرست کتاب‌های برگزیده کتاب‌خانه مونیخ آلمان سال ۲۰۱۶ راه یافته است.

به گزارش ایلنا، دو عنوان کتاب، «زیبا صدایم کن» نوشتهٔ فرهاد حسن‌زاده و «اسب و سیب و بهار» نوشتهٔ احمدرضا احمدی وارد این کاتالوگ شده این درحالی است که سهم ایران در کاتالوگ سال ۲۰۱۶ پنج عنوان کتاب است.

هم‌چنین کتاب‌های «کارنامه‌ات را قایم کن» نوشتهٔ معصومه انصاریان از نشر پیدایش، «ساندویچ ساز مودم اسبی باف»، نوشتهٔ مهدی رجبی، از نشر افق، «دوست بزرگ» نوشتهٔ بابک از کتاب نیستان وارد این کاتالوگ شده‌اند.

کتاب‌خانه بین‌المللی مونیخ ویژه نوجوانان با بیش از پنجاه سال سابقه فعالیت و نیز بیش از ۵۰۰هزار عنوان کتاب از سراسر جهان، شهرت دیرینه‌ای دارد.

این کتاب‌خانه هر سال مجموعه‌ای با عنوان White Ravens منتشر می‌کند. کتاب‌ها از کشورهای مختلف از سوی متخصصان ادبیات کودک و بر اساس شیوه‌های نوآورانه در متن و تصویر بررسی و انتخاب می‌شود.

بر اساس این خبر، عنوان کتاب‌ها به همراه مشخصات آن‌ها و خلاصه‌ای از کتاب در این مجموعه منعکس شده است. کاتالوگ امسال شامل۲۰۰ عنوان کتاب از ۶۰ کشور جهان است که به ۴۲ زبان چاپ شده‌اند.

کتاب‌خانه مونیخ 2016
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر