کد خبر: 423990 A

علی مرادخانی در دیدار با مدیران تئا‌تر سوریه و لبنان:

ایلنا: معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته با زهیر رمضان سیاستمدار و هنرمند تئا‌تر و سینمای سوریه و علی فرحات مدیر کل هنرهای نمایشی لبنان، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و پیمان شریعتی مدیر مجموعه تئا‌تر شهر دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار صمیمی ضمن خیر مقدم به مدیران تئا‌تر سوریه و لبنان تاکید کرد: برپایی این نشست در منطقه ما بسیار اهمیت دارد. این نشست در این برهه زمانی قطعا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: بعد از یک انجماد تاریخی و گذشته از جنگ‌ها و درگیری‌هایی که در این منطقه وجود دارند به این تئوری دست پیدا کرده‌ایم که باید در حوزه فرهنگ و هنر در منطقه چه بکنیم. این نظریه که هرچه روشنگری کنیم جریان‌های تکفیری کمتر و ضعیف ترمی شوند.

مرادخانی تئا‌تر، شعر و موسیقی را بخشی از این جریان روشنگرانه دانسته و با تاکید بر تاثیرگذاری بیشتر تئا‌تر بر اجتماع ابراز امیدواری کرد که در چند روز آینده به جمع بندی کامل نظرات نمایندگان تئا‌تر کشور‌ها برسند و تعاملات بی‌واسطه تری با دوستان داشته باشیم.

وی با ابراز خوشحالی از اینکه در جریان نظرات مدیران تئا‌تر سوریه و لبنان قرار گرفته است گفت: فرهنگ، هنر و تاریخ کشور‌ها در گذر زمان به هم پیوستگی یافته‌اند و جریان فرهنگی همواره در کشورهای این منطقه ادامه داشته است.

در ادامه این دیدار پیوند‌های فرهنگی سه کشور و زمینه‌های همکاری در حوزه‌های مختلف هنری در فضایی صمیمانه مطرح شد. در پایان این روز مهمانان نشست از موزه موسیقی نیز بازدید کردند.

علی مراد خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر