کد خبر: 429312 A

در جلسه اعضای مجمع نمایندگان تهران با رئیس کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح شد؛

در نشست کمیته فرهنگی مجمع نمایندگان تهران با رئیس کتابخانه‌های عمومی کشور تاکید شد: در راستای گسترش و تقویت کتاب و کتابخوانی در سطح کشور باید مشکلات موجود در این زمینه برطرف شده و بودجه لازم برای رفع نواقص در نظر گرفته شود.

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایلنا، با اشاره به جلسه  کمیته فرهنگی مجمع نمایندگان تهران با رئیس کتابخانه ملی گفت: در این نشست که با حضور علیرضا مختارپور ، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ، معاونان و همکارانش برگزار شد ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های کتابخانه‌ها در سطح کشور گزارشی از آمار و اعداد نشر کتاب و وضعیت کتابخانه در این خصوص ارائه شد.

وی با بیان اینکه در این  نشست  به وضعیت تیراژ کتابخانه‌ها و مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی اشاره شد، افزود: علی نیکنام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران نیز در  این جلسه در خصوص تعداد کتابخانه‌های افتتاح شده در هفته کتاب ارائه کرد.

نماینده تهران با بیان این مطلب که در این نشست همچنین از بودجه ناچیز و اندک کتابخانه‌ها انتقاد کرد و افزود: تنها بودجه کتابخانه‌های عمومی شامل نیم درصد از عوارض مالیاتی است که از شهرداری تهران دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: در حقیقت کتابخانه‌های عمومی به غیر بودجه ذکر شده و بودجه‌ای که از مجلس می‌گیرند،  درآمد دیگری ندارند.

عضو کمیته فرهنگی مجمع  نمایندگان تهران افزود: با توجه به نیاز جامعه برای افزایش کتابخانه‌ها و فضای سالم برای کتابخانه‌ها باید مشکلات موجود در این زمینه احصا شود.

وی با اشاره به اینکه باید بسترسازی مناسبی برای کتابخوانی در کشور فراهم شود ، افزود: در سطح شهر تهران مشکلاتی در زمینه کتابخانه‌ها وجود دارد که باید تلاش‌های لازم در راستای رفع کمبودها و نواقص صورت گیرد تا شاهد گسترش و تقویت کتابخوانی در کشور باشیم.

فاطمه ذوالقدر رئیس کتابخانه‌های عمومی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا