کد خبر: 429674 A

مشاور شهردار کاشان خبر داد؛

ایلنا: مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از ارائه ۱۴ طرح ترویج کتابخوانی توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجتبی رضازاده با اعلام این خبر اظهار کرد:این برنامه ها براساس رویکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در زمینه ارتقای سطح مطالعه و کتابخوانی در شهرستان و به عنوان مصوبات کارگروه مربوطه در این سازمان طراحی و تدوین شده است.

وی «زنگ مطالعه ویژه کارکنان ادارات» را یکی از طرح‌های پیشنهادی ذکر و خاطرنشان کرد: این طرح در شورای فرهنگ عمومی مطرح گردید که با موافقت نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با شرط عدم تأثیر در فرآیند خدمت‌رسانی به مردم و تضییع حقوق ارباب رجوع همراه شد و مدتی است که توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در آخرین روز هفته کاری اجرا می‌شود.

نماینده شهردار کاشان در موضوع پایتخت کتاب، به طرح استند کتاب‌های نیم ساعته ویژه مطب پزشکان شهر نیز اشاره و عنوان کرد: این طرح می تواند به صورت هفتگی و با محتوای سبک زندگی اسلامی-ایرانی، آموزش شهروندی و سایر حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی در این مکان‌ها در زمان های انتظار مراجعه کنندگان به مطب‌ها انجام گیرد.

رضازاده سلسله برگزاری نشست‌های «یک کتاب یک نویسنده» را نیز یادآور شد و افزود: در این طرح که به صورت هفتگی و در مجتمع فرهنگی هنری شهر اجرا می‌گردد یک نویسنده و یکی از آثار سودمند و برجسته وی معرفی و تکریم می‌شود. 

وی اجرای اردوهای نیم روزه دانش آموزی را طرح دیگر در حال اجرای سازمان ذکر و عنوان کرد: در این طرح دانش آموزان بر اساس ثبت نام قبلی و صلاحدید مدیران مدارس در ساعات پرورشی خود در مجتمع فرهنگی هنر شهر سازمان حاضر شده و از برنامه‌هایی نظیر معرفی کتاب و نویسندگان برتر، ارائه آثار فرهنگی با قابلیت برگزاری مسابقه‌های کتابخوانی، کارگاه های قصه گویی و...بهره مند می‌شوند.

 مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان همچنین از اجرای طرح «نذر کتاب» خبر داد و گفت: این طرح در ایام خاص و با ارائه کتاب هایی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و با نگاه ویژه به سیره اخلاقی و رفتاری ائمه اطهار(علیهم السلام) در هیئات مذهبی انجام می‌گیرد که اجرای آن در ایام فاطمیه در اواخر سال پیش بینی شده است.

رضازاده با اشاره به طرح کتاب ویژه اتوبوس‌های شهری یادآور شد: این طرح با عرضه کتاب‌های کم حجم سودمند در مسیر اتوبوس‌های شهری و با موضوعات متناسب با نیاز جامعه آماری مسافران، اجرا می‌شود.

وی همچنین تربیت و ساماندهی مبلغان کتاب را به عنوان طرح دیگر پیشنهادی سازمان فرهنگی ورزشی ذکر و تصریح کرد: این طرح در مراکز نظامی و پادگان‌ها اجرا شده و با بهره‌گیری از توانمندی سربازان مستعد و دارای پیشینه فرهنگی، ترویج فرهنگ مطالعه در این مراکز در دستور کار قرار می‌گیرد.

 مشاور شهردار کاشان، متن‌خوانی کتاب‌های فرهنگی جریان‌ساز، اجرای مسابقات کتابخوانی ماهانه، ساخت کلیپ و نماهنگ‌های با موضوع کتاب و انتشار در فضای مجازی، آماده‌سازی المان‌ها و نمادهای کتاب در محیط‌های عمومی شهر و اجرای آن توسط سازمان زیباسازی، معرفی کتاب و نویسنده آن در تبلیغات شهری با محوریت معرفی مفاخر و مشاهیر فرهنگی کاشان و ایجاد کتابخانه تخصصی کودکان و نوجوانان در فرهنگسرای مهر با مشارکت بخش خصوصی را از دیگر طرح‌های سازمان فرهنگی ورزشی در ترویج فرهنگ مطالعه برشمرد.

طرح ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر