کد خبر: 433757 A

ایلنا: ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی و کنسرت مایستری مازیار ظهیرالدینی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از پایان ماه‌های محرم و صفر و وقفه‌ای که در برگزاری کنسرت‌ها ایجاد شده بود؛ شب گذشته گروه‌های مختلف موسیقی اجراهای صحنه‌ای خود را برگزار کردند.

در تالار وحدت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در دو سانس ۱۸: ۳۰ و ۲۱: ۳۰ روی صحنه رفت. در این اجرا‌ها مازیار ظهیر‌الدینی به عنوان کنسرت مایستر شهرداد روحانی را همراهی می‌کرد.

اولین قطعه‌ای که دیشب ارکستر سمفونیک در برنامه خود اجرا کرد؛ قطعه کنسرتو در «ر» مینور برای دو ویلن از یوهان سباستین باخ با همراهی دو سولیست این ارکستر؛ مونیکا لران و علیرضا چهره‌قانی بود.

دومین قطعه اجرا شده توسط این ارکستر سنفونی (شماره ۸) آواهای اسلوانی اثر آنتونین دورژاک و سومین قطعه مارش اسلوانی اثر پیتر چایکوفسکی بود.

پس از تنفس چند دقیقه‌ای نیز قطعات؛ اورتور خفاش اثر یوهان اشترواس، پاوان اثر گابریل فوره، سنفونی آوای مردگان اثر گامیل سن‌سانس و برفراز کوه سنگی اثر مودست موسورسکی نواخته شد.

این برنامه که با تاخیر نیم‌ساعته همراه بود؛ در ساعت ۱۹ شروع شد و شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک قبل از اجرای برنامه با عذرخواهی از تاخیر ایجاد شده در شروع برنامه گفت: ما در زمان مقرر در تالار حضور داشتیم اما به دلیل تراکم برنامه‌ها تالار وحدت و تداخل آن‌ها باهم مجبور شدیم برنامه را با تاخیر شروع کنیم.

او از حاضران خواست هنگامی که قطعات به طور کامل نواخته نشده‌اند؛ از تشویق خودداری کنند.

در پایان اجرای قطعات نیز روحانی اظهار کرد: به دلیل اینکه برنامه ما با تاخیر شروع شد یک قطعه دیگر از یک آهنگساز مجاری برای شما نیز اجرا می‌کنیم که با تشویق حاضران مواجه شد.

روحانی پس از خروج از سالن دوباره به روی سن بازگشت و گفت: بازهم برای شما قطعه دیگری از آثار مکس اشتاینر می‌نوازیم. اشتاینر آهنگساز اتریشی است که سمفونی‌های زیادی از او مانده است. اشتاینر همچنین موسیقی فیلم نیز اجرا کرده است.

یکی از حاضران با صدای بلند خطاب به روحانی گفت: اشتاینر آهنگساز فیلم برباد رفته است و روحانی نیز در پاسخ به او به طنز گفت: از کجا می‌دانید! فکر می‌کنم یک نفر به شما رسانده است!

در پایان نیز رهبر ارکستر سمفونیک تهران از حاضران خواست تا نوازندگان را تشویق کنند و اظهار کرد: ما باید دوباره این قطعات را اجرا کنیم و نوازنده‌ها بسیار خسته‌اند، بنابراین از شما می‌خواهم آن‌ها را بسیار تشویق کنید.

اولین اجرای ارکستر سمفونیک تهران پس از دو ماه وقفه با استقبال مخاطبان همراه بود.

15

14

13

ارکستر سمفونیک تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر