کد خبر: 433999 A

ایلنا: کتاب عکس "میشل ستبون"؛ عکاس فرانسوی از رخدادهای دوران انقلاب اسلامی ایران با عنوان "روزهای انقلاب" توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس منتشر شد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس میرهاشمی (مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس) گفت: کتاب عکس‌­های میشل ستبون از دوران انقلاب اسلامی ایران  با عنوان "رزوهای انقلاب" با حضور این عکاس در افتتاحیه پنجمین همایش 10 روز با عکاسان، جمعه 19 آذرماه در خانه هنرمندان ایران رونمایی می‌شود.

میرهاشمی افزود: در این کتاب حدود 270 عکس سیاه و سفید و رنگی بر اساس سیر وقایع و پیروزی انقلاب اسلامی در 336 صفحه منتشر شده است. میشل ستبون از عکاسان مطرح بین‌المللی در بسیاری از وقایع دوران انقلاب اسلامی درسال 1357حضور داشته و به این دلیل مجموعه عکس قابل اعتنایی دارد. راهپیمایی، تظاهرات مردم و پیامدهای آن، حضور امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو و بازگشت امام به کشور، دیدارهای امام و ... در این کتاب گردآوری شده است.

مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در ادامه گفت: چند سال پیش که در جریان یک رویداد فرهنگی به ایران آمده بود،  توافق کردیم که عکس‌های او از انقلاب اسلامی در کتابی منتشر شود. باتوجه به گذشت نزدیک به 40 سال از تاریخ عکس‌ها، برای اسکن و ویرایش عکس‌ها و همچنین جمع‌آوری اطلاعات آنها تلاش زیادی شد و در نهایت این کتاب منتشر شد.

دبیر پنجمین همایش 10 روز با عکاسان افزود: این کتاب در افتتاحیه پنجمین همایش 10 روز با عکاسان با حضور میشل ستبون رونمایی می‌شود و ستبون در یکی از روزهای همایش نشست تخصصی با عکاسان دارد. همچنین 33 عکس از عکس‌های ستبون در 10 روز با عکاسان به نمایش گذاشته می‌شود.

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر