کد خبر: 435433 A

در مراسم تجلیل از بابک رادمنش مطرح شد؛

ایلنا: مراسم بزرگداشت بابک رادمنش روز گذشته باحضور تعدادی از علاقه‌مندان او در فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم بزرگداشت بابک رادمنش؛ آهنگساز؛ دوشنبه ۱۵ آذرماه با حضور حسین خواجه‌امیری(ایرج)، محمد گلریز، محمد اصفهانی، بهروز صفاریان، محمدعلی قدمی، پدرام کشتکار، جمشید نجفی، علی چراغی، رشید وطن‌دوست، نادر گلچین، رضا ناجی، بیوک میرزایی، عبدالجبار کاکایی، میرزمانی در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

محمد گلریز در این برنامه بیان کرد: اوایل انقلاب که جو ترور و وحشت از جانب عوامل بازمانده طاغوت انجام می‌شد، بابک رادمنش از جمله هنرمندانی بود که جسارت می‌کرد و آهنگ‌های مختلف می‌ساخت. او باعث شد که راه موسیقی حماسی ما رشد بیشتری کند.

 وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیتی بابک رادمنش این بود که وی حتماً باید شخصیت کسی را که می‌‌خواهد آهنگ بخواند، ببیند و متناسب با او آهنگ بسازد که به نظر من همین موضوع باعث ماندگاری آثار آهنگسازی است که با رادمنش همکاری داشته است. او از جمله هنرمندانی است که در عرصه بین‌المللی هم حق به سزایی دارد کما اینکه فرزند گرامی او سامی یوسف خدمات بسیاری در حوزه موسیقی ارزشی انجام داده است، موسیقی که به اعتقاد من در حق آن اجحاف شده است.  بسیاری از متدینین بودند که قبل از انقلاب موسیقی گوش نمی‌دادند اما بعد از انقلاب با موسیقی‌های ارزشی به سمت موسیقی آمدند. من گاهی آهنگ‌هایی را که می‌شنوم از اینکه سرمایه عظیم ایرانی این‌گونه در حال از دست رفتن است، متأثر می‌شوم. بنابراین  باید به این موسیقی ایرانی پرداخت تا راه موسیقی برایمان در جهان باز شود.

 بهروز صفاریان نیز گفت: بابک رادمنش در جنبه‌های مختلف موسیقی به ایفای نقش پرداخته که از پس هر کدام به خوبی برآمده است. سامی یوسف فرزند او نیز از افتخاراتی است که شاهد ایفای نقش او در سطوح بین‌المللی هستیم. رادمنش هنرمندی است که توانایی بسیار زیادی در عرصه هنر دارد اما امیدوارم روزی برسد که هنر موسیقی را به عنوان هنر اول به گوش تمام جهان برسانیم.

ابوالفضل صادقی‌نژاد (مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد) هم گفت: رادمنش یکی از تأثیرگذارترین شاعران و آهنگسازان بعد از انقلاب بود که برآمده از زندگی سالم، پاک و ریشه درست داشتن است و ثمره‌اش هم سامی یوسف می‌شود. البته بخش اعظمی از آن هم برمی‌گردد به همسر خوب ایشان که توانست یک مرد موفق این‌چنین بسازد.

اجرای قطعه موسیقایی به آهنگسازی بابک رادمنش و خوانندگی رشید وطن‌دوست، اجرای قطعه «سلاح را برگیرید» به خوانندگی محمدعلی قدمی، اجرای قطعه «خلبانان» به خوانندگی جمشید نجفی ازجمله بخش‌های دیگر مراسم بزرگداشت بابک رادمنش بود.

سامی یوسف بابک رادمنش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر