کد خبر: 444031 A

ایلنا: «تهران» به عنوان یک دغدغه، موضوعی است که نخستین مدرسه معماری ایران (Caai) در کانون معماران معاصر، با آن در بهمن ماه ۱۳۹۵ شروع به کار می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ در این دوره هشت ماهه که استودیوهای همگرا نام دارد، سه مسأله کلیدی و عینی در خصوص شهر تهران مطرح خواهد شد که به صورت درس بندی‌های طرح‌ریزی شده با روشی نوگرایانه ارائه می‌شود.

هسته اصلی آموزشی استودیو را کارگاههای عملی طراحی تشکیل می‌دهند. تئوری و مبانی نظری معماری، تکنولوژی معماری دیجیتال، نگارش معماری و تفکر انتقادی، ریاضیات فرم و شکل‌دهی داده‌ها، روشهای آماده سازی و ارائه portfolio از دیگر درس‌هایی است که در استودیوهای همگرای نخستین مدرسه معماری ایران آموزش داده می‌شود.

مدیریت علمی این مدرسه به عهده هومن طالبی است. هما فرجادی (استاد دانشگاه هاروارد، ییل، پن، ادینبروگ، کلمبیا، ویرجینیا و مدرسه معماریAA)؛ هومن طالبی (معمار، مدرس کارگاه طراحی و ساخت در موسسات آکادمیک کشورهای رومانی و کاستاریکا، طراح ارشد سابق دفتر زا‌ها حدید)؛ علیرضا تغابنی (معمار، مدرس دانشگاه، برنده جوایز متعدد ملی و بین المللی)؛ فرشاد مهدی‌زاده (معمار، دانشآموخته مدرسه عالی معماری iaac اسپانیا، داور فستیوال جهانی معماریWAF، برنده جایزه معماری ارکیتایزر آمریکا)؛ زوبین خبازی (پژوهشگر، نویسنده، فلوشیپ دکترای معماری در سنگاپور) و نیلوفر کاخی (معمار، دکتری تاریخ و تئوری معماری مدرسه AA و نامزد دریافت جایزه RIBA) از جمله اساتید این دوره از استودیوهای همگرا هستند.

پذیرش استودیوهای همگرا در مرحلهٔ اول بر اساس نتیجهٔ بررسی portfolio و در مرحلهٔ بعدی متناسب با نتیجهٔ مصاحبه خواهد بود.

علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه www. archca. com مراجعه و یا با شماره‌های ۸۸۰۹۳۲۵۵-۰۲۱ و ۸۸۰۷۵۲۶۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

مدرسه معماری ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر