کد خبر: 448052 A

ایلنا: مشاور منابع معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر تعطیلی کتابخانه مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، نیکنام حسین‌پور در این باره اظهار داشت: خبر منتشر شده با موضوع تعطیلی کتابخانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتقال کتاب‌های چاپ سنگی به انباری خارج از شهر صحت ندارد.

وی توضیح داد: به دلیل استهلاک و فرسودگی تاسیسات زیربنایی کتابخانه مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و احتمال وارد شدن خسارت به کتاب‌ها تصمیم به بازسازی و نوسازی تاسیسات زیربنایی کتابخانه گرفته شد.

حسین‌پور ادامه داد: همچنین مقرر شد که پس از بازسازی تاسیسات،نسبت به بهبود محیط کتابخانه و به‌روزرسانی قفسه‌ها و سایر ملزومات آن اقدام شود.

مشاور منابع معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره انتقال کتاب‌ها گفت: برای بازسازی وتعمیرات نیاز به انتقال کتابها بود که بعد از بررسی و بازدید از چند انبار ازجمله انبارهای موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و اداره پست، تصمیم گرفته شد کتاب‌ها به انبار شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران در شریف‌آباد منتقل شود.

وی همچنین توضیح داد: البته تمامی کتاب‌های چاپ سنگی و نفیس به صور جداگانه در محلی در ساختمان وزارتخانه نگهداری می‌شود و این کتاب‌ها انتقال داده نشده است.

تکذیب تعطیلی کتابخانه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر